Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieczysław Nowicki nowym szefem łódzkich olimpijczyków

Marek Kondraciuk
Mieczysław Nowicki
Mieczysław Nowicki fot. Krzysztof Szymczak
Środowisko łódzkich olimpijczyków, skupione w Regionalnej Radzie Olimpijskiej podsumowało kadencję i wybrało nowe władze. Po złożeniu sprawozdania z kierowania radą zrezygnował pełniący przez trzy kadencje funkcję przewodniczącego 80-letni gen. prof. Henryk Chmielewski.

- W tym wystąpieniu brzmiały wartości, które kreuje ruch olimpijski: przyjaźń, szacunek, rywalizacja, dziękuję za wszystko Panie generale - powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl.

- W imieniu prezydent Hanny Zdanowskiej chciałem podziękować za te wszystkie lata Panu profesorowi, za entuzjazm, który towarzyszy działalności rady i za to, co robi ona dla młodzieży - dodał wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. posłowie Małgorzata Niemczyk i olimpijczyk Jan Tomaszewski, kapelan sportowców ks. Edward Pleń, dyrektor opiekującego się olimpijczykami szpitala WAM Wiesław Chudzik, burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski - gospodarz Dni Olimpijuczyka oraz goszcząca walne zgromadzenie w progach Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności kanclerz uczelni Aniela Bednarek.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych: Krzysztofa Białynickiego, Marka Galińskiego i Lesława Kroppa.

Kapituła PKOl przyznała, na wniosek łódzkiej rady, złote medale za zasługi dla ruchu olimpijskiego Wiesławowi Drygale i Tomaszowi Rossetowi. Listy gratulacyjne w 50-lecie startu na igrzyskach Tokio 1964 otrzymali kolarze Jan Kudra i Lucjan Józefowicz, a medale PKOl Robert Pietruszyński, Jerzy Brdoń i Krzysztof Jurgiel.

Nowym przewodniczącym Regionalnej Rady Olimpijskiej został srebrny i brązowy medalista olimpijski w kolarstwie z Montrealu 1976 Mieczysław Nowicki, a w skład zarządu weszli: Teresa Andrzejewska, Barbara Niemczyk, Stanisława Pietruszczak-Wąchała, Kazimierz Bukszyński, Gabriel Kabza, Zygfryd Kuchta, Kazimierz Maranda i Tomasz Rosset.

Problemem rady jest brak stałej siedziby, więc jednym z zadań zarządu jest podjęcie starań o jej uzyskanie od władz miasta. Rada chce również włączyć swój głos do inicjatywy zadaszenia toru łyżwiarskiego w Tomaszowie. Zamierza również przenieść Bieg Sylwestrowy z za ciasnego Arturówka do Parku 3 Maja, gdzie m.in. odbędzie się najbliższa impreza współorganizowana przez nią: Bieg Olimpijczyka (26 kwietnia). Żywa jest idea znalezienia w Łodzi miejsca upamiętniającego olimpijczyków z naszego regionu.

Za ważne zadanie zarząd uznał wspólne działanie na rzecz rozwoju sportu łódzkiego, aby w przyszłości wychować nowych olimpijczyków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki