Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu osób niepełnosprawnych

W miniony weekend w Warszawie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu osób niepełnosprawnych.

Zawodnicy Sportowego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Start Łódź zdobyli aż 5 medali, a województwo Łódzkie aż 9 medali - srebrne medale wywalczyli: Patrycja Marczuk S1-S6, Aniela Światopełk - Mirska S11-S14, Filip Matusiak S1-S6 oraz brązowe Franciszek Sołtysiak S7 i Oliwer Pietrasik S10.
Ponadto Patrycja Marczuk otrzymała powołanie do kadry polski juniorów młodszych. Na wyróżnienie zasługuje również Mateusz Snowarski S10, który rywalizował z powodzeniem w kategorii "junior" jako najmłodszy zawodnik - zajmując wysokie 6 miejsce w bardzo mocno obsadzonej klasie.

W barwach SSN Start Łódź "PK" startował gościnie Nestor Zinkovskyi S13 trenujący na co dzień w MKS "Trójka" Łódź. To niespełna osiemnastoletni zawodnik pochodzący z Ukrainy. Wyniki, które osiągnął na poszczególnych dystansach pozwoliłby na rywalizację na światowym poziomie. Zawodnicy na co dzień trenują pod okiem Michała Zielińskiego oraz Zbigniewa Murasa

W Mistrzostwach Polski startowali również zawodnicy UKS 149 Łódź oraz Omegi Kleszczów. Pływacy UKS 149 zdobyli 2 medale: złoty medal zdobyła Zuzanna Boruszewska, brąz Tymoteusz Porada. Omega Kleszczów wywalczyła złoty medal - zdobył go Oliwier Krzyszkowski. Zuzanna oraz Oliwier zostali również najlepszymi zawodnikami MP.