MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młody zespół TME SMS Łódź postawił się faworytkom. Zdjęcia

W spotkaniu drugiej kolejki ekstraligi piłkarek nożnych drużyna TME SMS Łódź zremisowała 0:0 z Czarnymi Sosnowiec. Przed meczem menedżer łódzkiej drużyny Jarosław Kudaj zapytany o faworyta meczu mówił: Faworytkami są piłkarki Czarnych, ale będziemy walczyć.

Rywalki nadawały ton grze, były bliższe strzelenia gola, ale podopieczne trenera Marka Chojnackiego dzielnie walczyły i uzyskały bezbramkowy remis. Szczęście też było przy naszej drużynie: w 7 minucie Luiza Kozielska trafiła w poprzeczkę, a w 59 minucie Karlina Miksone - w słupek.
Mecz obserwowało rekordowo wielu kibiców, którzy byli ciekawi, jak prezentuje się przebudowana nowa drużyna TME SMS. Obserwatorem spotkania z ramienia PZPN był Tomasz Radkiewicz, który jeszcze niedawno pracował jako arbiter ekstraklasy, a dziś jest szefem łódzkich sędziów.
W trzeciej kolejce Orlen Ekstraligi łodzianki zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała (2 września, 14:00). Rekord na inaugurację sezonu pokonał Medyka Konin 1:0. W pierwszej serii łodzianki wygrały w Tczewie z Pogonią 7:1.
TME SMS Łódź - Czarni Sosnowiec 0:0
TME SMS: Monika Sowalska - Oliwia Bałdyga, Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Wiktoria Zieniewicz - Gabriela Grzybowska, Oliwia Domin, Aleksandra Stasiak - Karolina Majda - Dominika Gąsieniec (46, Magdalena Dąbrowska), Paulina Filipczak (80, Nadia Krezyman). Trener: Marek Chojnacki.