Ceny ubezpieczeń OC dla doświadczonych kierowców

  Ceny ubezpieczeń OC dla doświadczonych kierowców

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Firmy najczęściej swoje najlepsze oferty proponują osobom młodym, które właśnie wchodzą w dorosłe życie. Zupełnie inaczej jest w przypadku ubezpieczenia OC. Im większe jest doświadczenie kierowcy w prowadzeniu auta, tym mniej zapłaci za polisę.
  Starszy kierowca = lepszy kierowca
  Według policyjnych statystyk, najwięcej szkód na drodze powodują młodzi kierowcy, czyli tacy, którzy mają prawo jazdy od niedawna lub są w wieku poniżej 26 lat. Ponieważ ich ubezpieczenie wiąże się ze sporym ryzykiem, to właśnie oni otrzymują najwyższe składki polis OC. Zupełnie odwrotnie wyglądają sprawy w przypadku kierowców starszych i doświadczonych.

  Cieszą się oni szczególnymi względami towarzystw ubezpieczeniowych. Za kierownicą są bardziej uważni, jeżdżą spokojnie, przestrzegają znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości. Pamiętają o przeglądzie samochodu i opłaceniu wszystkich rat polisy OC. Poza tym mają ogromne doświadczenie na drodze i są w stanie przewidywać sytuacje, które młodym kierowca nie przychodzą nawet o do głowy. To wszystko sprawia, że dla takich klientów ubezpieczyciele przygotowują najlepsze oferty ubezpieczenia.

  Ceny polis OC
  Żaden kierowca nie uniknął podwyżek cen, które poruszyły wszystkimi posiadaczami aut w zeszłym roku. Każdy kto musiał kupić OC spotkał się z choćby niewielkim wzrostem składki. Nie ominęło to również doświadczonych i wiekowych kierowców. W ich przypadku jednak, podwyżki były ledwie zauważalne, tak więc w dalszym ciągu mogą oni liczyć, na bardzo korzystne oferty polis OC.

  Jak pokazuje niejeden ranking OC, ceny ubezpieczenia dla właścicieli aut, którzy mają maksymalne zniżki nadal utrzymują się na niskim poziomie. Np. 60-cio letni właściciel volkswagena passata z 2005 roku może znaleźć polisę w cenie 312 zł. Z kolei 35-cio letni właściciel tego samego auta, otrzyma najtańszą ofertę w cenie 630 zł.

  Jak znaleźć najtańsze OC
  Nie jest wcale trudno znaleźć najtańsza polisę OC. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Jest to narzędzie, które w szybki i prosty sposób pozwala sprawdzić ceny polis obowiązkowych w nawet kilkunastu towarzystwach. Jest nim np. kalkulator OC i AC na Najtaniej u Agenta. Jedyną rzeczą jaką trzeba zrobić, jest po prostu podanie informacji na temat samochodu, który chce się ubezpieczyć oraz jego właściciela. System takiej porównywarki całą resztę zrobi sam. Klient otrzymuje gotową listę ofert od wielu różnych firm. Są one układane tak, aby od razu było widać, która z nich jest najtańsza. Łatwiej dzięki temu dokonać wyboru.

  Jeśli ma się jakiekolwiek problemy z pytaniami w kalkulatorze, albo nie wie się, jak dokończyć zakup wybranego ubezpieczenia, zawsze można skontaktować się z infolinią danej porównywarki. Numer telefonu podawany jest najczęściej na pierwszej stronie. Konsultanci zawsze chętnie służą pomocą i radą.

  Po dokończeniu zakupu i otrzymaniu odpowiednich dokumentów na skrzynkę e-mail, pozostaje jedynie opłacenie składki. W wielu przypadkach wraz z polisą przesyłany jest także odpowiedni blankiem z już wpisanymi danymi. Trzeba go jedynie wydrukować, a płatności można wygodnie dokonać w banku lub na poczcie.
  Wszystko szybko, sprawnie i bez konieczności wychodzenia z domu.

  Czytaj także

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY