Koniec z oszustwami dotyczącymi zużycia paliwa?

  Koniec z oszustwami dotyczącymi zużycia paliwa?

  (mm)

  Koniec z oszustwami dotyczącymi zużycia paliwa?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Przemysław Świderski

  Zgodnie ze swoim zobowiązaniem z 2016 roku, Grupa PSA opublikowała wyniki pomiarów zużycia paliwa przeprowadzonych na podstawie protokołu jazd próbnych określonych wspólnie z organizacją pozarządową Transport & Environment (T&E) i federacją France Nature Environnement (FNE). Protokół umożliwił przeprowadzenie pomiarów zużycia paliwa w rzeczywistych warunkach użytkowania 58 modeli.
  Uzyskane dla 58 modeli wyniki pozwalają oszacować zużycie paliwa w rzeczywistych warunkach dla ponad 1000 wersji modeli marek Peugeot, Citroën i DS. Wartości te określane są na podstawie obliczeń tego samego modelu, silnika i skrzyni biegów z uwzględnieniem 3 zmiennych: rodzaju nadwozia, poziomu wyposażenia i rozmiaru opon.

  Na stronie internetowej interaktywny moduł pozwoli klientom uzyskać informacje po wprowadzeniu danych samochodu (rodzaj nadwozia, poziom wyposażenia, silnik, skrzynia biegów i rodzaj ogumienia).
  Ponadto specjalny konfiguracja pozwoli właścicielowi samochodu oszacować zużycie paliwa w jego modelu w zależności od indywidualnego sposobu użytkowania samochodu (liczba pasażerów, stopień obciążenia, styl jazdy, itd.).

  W pierwszej fazie konfigurator będzie dostępny na stronach internetowych marek sześciu krajach: Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Szwajcarii. Następnie będzie stopniowo udostępniany w pozostałych krajach Europy.

  Protokół bazujący na europejskim projekcie RDE „Real Driving Emissions”, umożliwia pomiar zużycia paliwa dzięki przenośnemu urządzeniu pomiarowemu zainstalowanemu w pojeździe (PEMS*). Pomiary dla 58 modeli grupy zostały przeprowadzone na drogach publicznych otwartych dla ruchu drogowego (23 km w mieście, 40 km na drogach i 30 km na autostradach) w rzeczywistych warunkach użytkowania (korzystanie z klimatyzacji, transport pasażerów i bagaży, wzniesienia na drodze, itd.).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY