Lawina nieszczęść na parkingu w Połańcu. Rozbite trzy auta...

  Lawina nieszczęść na parkingu w Połańcu. Rozbite trzy auta i... przystanek

  (MINOS)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Lawina nieszczęść na parkingu w Połańcu. Rozbite trzy auta i... przystanek
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©policja

  56-latka starając się zatrzymać samochód, pomyliła pedały - opowiadają policjanci. W efekcie auto kobiety uszkodziło trzy samochody i wjechało w szkolny przystanek autobusowy. Niegroźnych na szczęście obrażeń doznała 11-letnia dziewczynka.  ZOBACZ ZDJĘCIA: ZNISZCZONE AUTA NA PARKINGU W POŁAŃCU I PRZYSTANEK AUTOBUSOWY

  W poniedziałkowe popołudnie na zakupy do marketu w Połańcu w powiecie staszowskim przyjechała 56-latka. Na drodze rozegrały się przedziwne sceny.

  - Kobieta skręciła osobowym suzuki na parking i zatrzymała pojazd. Uznała, że wykonała manewr nienależycie i postanowiła go poprawić. Wycofując zahaczyła przednim zderzakiem o znak drogowy. Zderzak urwał się, a gdy 56-latka wysiadła, by zobaczyć, co się stało, rozpoczęła się lawina nieszczęść - opisuje aspirant Mariusz Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

  Samochód zaczął wytaczać się na drogę. Kobieta zdążyła do niego wsiąść, ale - jak przekazują policjanci - zamiast wcisnąć pedał hamulca, nacisnęła pedał gazu. Suzuki mające automatyczną skrzynię biegów, gwałtownie ruszyło do przodu i 56-latka straciła nad nim panowanie.

  - Według naszych ustaleń samochód obrócił się wokół własnej osi i z rozpędem uderzył w trzy inne auta. Z relacji kobiety wynikało, iż pod działaniem emocji ponownie gwałtownie ruszyła pojazdem, uderzając tym razem w bok przystanku autobusowego po drugiej stronie ulicy i naruszając jego konstrukcję. Pech chciał, iż z drugiej strony wiaty stała grupka dzieci wracających ze szkolnej wycieczki. 11-letnia dziewczynka doznała urazu nogi. Na szczęście nie było to nic poważnego - mówi Mariusz Domagała.

  Pomocy lekarzy potrzebowała też sama 56-latka. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego suzuki. Kobietę rozliczy teraz sąd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry