Partner serwisu
  Nie wszyscy kierowcy będą zadowoleni

  Nie wszyscy kierowcy będą zadowoleni

  (ip)

  Aktualizacja:

  Nie wszyscy kierowcy będą zadowoleni
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Paweł Relikowski

  Po ubiegłotygodniowych podwyżkach cen paliw nie ma już śladu. W ostatnich dniach mniej płacimy za tankowanie benzyn i oleju napędowego. Jakie prognozy na następny tydzień?
  Na dłuższą obniżkową serię na stacjach nie ma jednak raczej co liczyć. Utrzymujące się blisko tegorocznych maksimów notowania ropy i zahamowane umocnienie złotówki w relacji do dolara wskazują na to, że w drugiej połowie lutego paliwa mogą być droższe.

  Spokojny tydzień w rafineriach

  Ceny paliw na rynku hurtowym w ostatnich dniach wahały się nieznacznie, utrzymując się w okolicach poziomu z początku lutego.
  W porównaniu z ubiegłym piątkiem średnia cena benzyny bezołowiowej 95 w ofercie rafinerii wzrosła o niecałe 5 zł i wynosi dzisiaj 3702,00 zł/metr sześc. W przypadku diesla kierunek zmiany jest odwrotny. Metr sześcienny oleju napędowego aktualnie w cennikach rodzimych producentów kosztuje średnio 3586,00 zł i jest o 8,80 zł niższa niż tydzień temu.

  Kierowcy płacą mniej

  W minionym tygodniu na stacjach paliw obserwowaliśmy umiarkowane obniżki. W ich efekcie średnie ceny benzyny i diesla wróciły w rejon tegorocznych minimów. Benzyna 95-oktanowa potaniała o 5 groszy i średnio za litr tego paliwa trzeba aktualnie zapłacić 4,69 zł. O 2 grosze, do poziomu 4,62 zł/l, spadła cena oleju napędowego. Z tej obniżkowej tendencji wyłamał się jedynie autogaz, który podrożał na przestrzeni tygodnia o 3 grosze i średnio kosztuje w Polsce 2,22 zł/l.

  W obecnym tygodniu analitycy spodziewają się mocno ograniczonej zmienności cen paliw na stacjach. Prognozowane przedziały cenowe na 7. tydzień roku wyglądają następująco: 4,65-4,75 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,56-4,66 zł/l oraz 2,19-2,26 zł/l dla autogazu.

  Źródło: e-petrol.pl/Information Market

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY