Prezes Ubera zrezygnował ze stanowiska. Przez naciski...

  Prezes Ubera zrezygnował ze stanowiska. Przez naciski inwestorów?

  (mm) / Associated Press/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezes Ubera Travis Kalanick zrezygnował ze stanowiska. Oficjalnym powodem są problemy osobiste. Rezygnacja prezesa zbiegła się jednak z bardzo niepochlebnym raportem na temat praktyk firmy względem jej pracowników.
  Nieoficjalnie mówi się, że Kalanick zrezygnował z posady pod naciskiem inwestorów. Ostatnimi czasy wokół Ubera krąży wiele kontrowersji. Użytkownicy aplikacji nie rezygnują jednak z usług przewoźnika.

  Czytaj także: Napiwki, opłaty za czekanie... Uber wprowadza zmiany


  Na początku czerwca w wielu polskich miastach odbyły się protesty taksówkarzy. Protestowali przeciwko Uberowi, gdyż uważają, że jest to nieuczciwa konkurencja na rynku przewozów. Domagali się, aby rząd uregulował tę sytuację tak, aby każdy działał na równych zasadach.

  Czytaj także: Uber pracuje nad latającym samochodem

  Rząd pracuje nad zmianami, ale wiadomo, że nie zdelegalizują one takich firm jak Uber. Uber to amerykańska firma, która oficjalnie wystartowała w czerwcu 2010 roku i na początku swoim zasięgiem obejmowała tylko San Francisco. Aplikacja mobilna służy do zamawiania usług transportu samochodowego poprzez kojarzenie pasażerów z kierowcami korzystającymi z aplikacji. Dziś usługi firmy są dostępne w wielu miastach na całym świecie. W Polsce Uber działa od 2014 roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY