Będzie przebudowa drogi krajowej w Nożewie

  Będzie przebudowa drogi krajowej w Nożewie

  Piotr Ossowski

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Będzie przebudowa drogi krajowej w Nożewie
  - Od 2008 roku prowadziłem z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad rozmowy na temat tej inwestycji. Deklarowaliśmy nawet jej współfinansowanie - mówi Krzysztof Szewczyk, wójt gminy Olszewo-Borki.
  Będzie przebudowa drogi krajowej w Nożewie
  Chodzi o przebudowę odcinka drogi krajowej 61, przechodzącego przez Nożewo. Bardzo ruchliwa droga krajowa przecina tę wieś na pół, tymczasem nie ma tam żadnego porządnego skrzyżowania z wydzielonymi pasami do skrętów. Nie ma nawet przejścia dla pieszych czy chodników. Jest po prostu niebezpiecznie.

  Na szczęście ta sytuacja wkrótce się zmieni. W końcu GDDKiA dokona przebudowy krajówki w Nożewie, powstanie tu skrzyżowanie.

  - My opracowaliśmy tylko wstępną koncepcję, całość kosztów inwestycji pokryje GDDKiA - mówi Krzysztof Szewczyk. - Projekt jest już gotowy, prace będą, według zapewnień, które mam z GDDKiA w tym roku.

  Odcinek - jak na skalę drogi krajowej - jest niewielki. Dla mieszkańców oznacza jednak znaczne ułatwienie funkcjonowania w swojej wsi i, przede wszystkim, poprawę bezpieczeństwa.

  - Projekt zakłada przebudowę drogi na długości 336 metrów z jednej strony i 136 metrów z drugiej - mówi wójt Krzysztof Szewczyk.

  Skąd ta różnica? Otóż stąd, że jedno skrzyżowanie obsłuży komunikacyjnie trzy drogi łączące się z „sześćdziesiątką jedynką”. Dwie z nich (dziś z oddzielnymi włączeniami) będą wprowadzone do głównej drogi jednym zjazdem, do którego wybudowane zostaną równoległe do trasy dojazdy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY