CES Asia 2017. Mercedes, który... wymasuje ci plecy

  CES Asia 2017. Mercedes, który... wymasuje ci plecy

  Kazimierz Sikorski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  CES Asia 2017. Mercedes, który... wymasuje ci plecy
  Na CES Asia 2017 światowe giganty prześcigały się w propozycjach, które mają zawojować rynek.
  CES Asia 2017. Mercedes, który... wymasuje ci plecy
  Szefowie niemieckiego giganta motoryzacyjnego Mercedes Benz wybiegli w przyszłość swoją propozycją, która bazuje na modelu S klasy. Zaprojektowano go z myślą o „polepszeniu samopoczucia kierowcy i pasażerów” , wyjaśniał na jednej z konferencji prasowych w Szanghaju Goetz Renner, szef projektu Fit & Healthy w Mercedes-Benz.

  Idea budowy tego polega na współpracy z wieloma aplikacjami na smartfony, które gromadzą między innymi takie informacje o kierowcy, jak jego ciśnienie krwi, sposób odżywiania się oraz to, jak dba o zdrowie.
  Projektanci dodają do tego wydajne filtry do oczyszczania powietrza, a nawet urządzenia przygotowujące herbatę dla tych, którzy zajmują tylne siedzenia. - To pojazd specjalnie przygotowany na chińskich klientów – dodaje Renner.

  Dbając o zdrowie kierowcy i pasażerów siedzenia wyposażono nawet w urządzenia do... masażu. Dodano wreszcie funkcję budzenia pasażerów w określonym czasie oraz relaksowania kierowcy, mając na uwadze jego upodobania i zdrowie.

  To pierwszy pojazd zaprojektowany pod kątem dbałości o samopoczucie kierowcy i pasażerów, wyjaśnia Goetz Renner. - To pojazd pomyślany specjalnie o chińskim kliencie, jego upodobaniach i przyzwyczajeniach – dodaje Duan Jianjun, jeden z szefów odpowiedzialnych za sprzedaż Mercedes-Benz Sales and Services Co w Pekinie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY