Karambol wpłynie na zmiany 
na „dziesiątce”? Liczą na to...

  Karambol wpłynie na zmiany 
na „dziesiątce”? Liczą na to radni

  (JM)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do karambolu doszło w ostatnią środę. To już kolejny wypadek w tym niebezpiecznym miejscu.

  Do karambolu doszło w ostatnią środę. To już kolejny wypadek w tym niebezpiecznym miejscu. ©Grzegorz Olkowski

  Po środowym wypadku, w którym uczestniczył samochód z Macierewiczem, radni z Lubicza wystosowali apel do posłów z regionu.
  Do karambolu doszło w ostatnią środę. To już kolejny wypadek w tym niebezpiecznym miejscu.

  Do karambolu doszło w ostatnią środę. To już kolejny wypadek w tym niebezpiecznym miejscu. ©Grzegorz Olkowski

  - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, modernizując krajową „dziesiątkę” i oddając węzeł „Lubicz” nie pomyślała o tym, że są to tereny podmiejskie, które będą się urbanizować – mówi wójt Lubicza Marek Olszewski.

  Niebezpieczny odcinek


  W ostatnich latach znacznie powiększyła się liczba mieszkańców nie tylko gminy Lubicz, ale także gmin Obrowo i Czernikowo, a za tym wzrosła też liczba samochodów kursujących po krajowej „dziesiątce”.
  Na terenie gminy Lubicz codziennie tworzą się ogromne korki. Na dodatek samochody zjeżdżające w Lubiczu z autostrady włączają się w „dziesiątkę” w momencie, gdzie właśnie kończy się dwupasmówka.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  – To nagłe przewężenie zaskakuje wielu kierowców, powodując niebezpieczne sytuacje – dodaje wójt Marek Olszewski.
  To właśnie w tym miejscu 25 stycznia bieżącego roku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ministra Antoniego Macierewicza.
  Wielokrotnie występowaliśmy do Generalnej Dyrekcji o przebudowę i poszerzenie „dziesiątki”, ale bez rezultatu – mówi Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz. – Ubolewamy, że tyle osób zostało poszkodowanych w środowym wypadku. Być może zarządca drogi w końcu zrozumie sytuację i zajmie się modernizacją tej trasy. Już nie prosimy, ale żądamy od Generalnej Dyrekcji, aby udrożniła tę drogę.

  Apel po karambolu


  W piątek Rada Gminy Lubicz wystosowała apel do posłów z województwa kujawsko-pomorskiego z prośbą o zabezpieczenie w budżecie Państwa środków na modernizację i przebudowę drogi krajowej nr 10.

  Napisano w nim m.in. „Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy oraz wszystkich użytkowników wskazanej drogi, apelujemy o pilne podjęcie działań zmierzających do zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Państwa na modernizację i przebudowę wraz z poszerzeniem drogi krajowej nr 10. (…) Jesteśmy zdeterminowani występującą sytuacją, liczymy na wsparcie i pomoc Państwa Posłów w rozwiązaniu tego palącego problemu i przedstawienia go na posiedzeniu Sejmu RP”.


  A. Macierewicz: To nie mój kierowca spowodował wypadek.
  źródło: TVN24


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY