Partner serwisu
  Na drogach pojawią się nowe fotoradary

  Na drogach pojawią się nowe fotoradary

  mm

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Na drogach pojawią się nowe fotoradary

  ©Łukasz Kasprzak

  Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje modernizację starych oraz instalację nowych fotoradarów. Akcja ma odbyć się w ramach programu unijnego.
  Na drogach pojawią się nowe fotoradary

  ©Łukasz Kasprzak

  O planach poinformował Dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w GITD Marek Konkolewski. Zaznaczył, że w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Inspektorat planuje zakup ponad 600 urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów.

  Czytaj także: Fotoradary. Urządzenia zarejestrują nie tylko prędkość

  Ewentualny zakup 600 nowych urządzeń z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko planowany jest w perspektywie sześciu lat. Zakup urządzeń nie jest jeszcze ostatecznie przesądzony - zależy od wielu czynników, w tym przede wszystkim od decyzji o otrzymaniu dofinansowania. Pierwsze urządzenia mogą pojawić się dopiero za kilka lat. Zdecydowana większość nowych fotoradarów sukcesywnie zastępowałaby najstarsze.

  Konkolewski podkreślił, że fotoradary „w żadnym stopniu nie są maszynką do zarabiania pieniędzy". Dodał, że urządzenia te są zawsze poprzedzone znakiem informacyjnym D-51, a ITD działa w jawny sposób. W posiadaniu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jest obecnie ponad 400 fotoradarów stacjonarnych.

  Czytaj także: Fotoradary. Trudniej będzie uniknąć mandatu

  Fotoradary wracają na warszawskie ulice [INFOWIDEO]

  MMOnline

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mniej, ale z głową.

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Radarów, fotoradarów powinno być mniej a umieszczone naprawdę tam, gdzie niebezpieczeństwa da się uniknąć jedynie przez wolniejszą jazdę (do czasu przebudowy niebezpiecznego odcinka), a nie - byle...rozwiń całość

   Radarów, fotoradarów powinno być mniej a umieszczone naprawdę tam, gdzie niebezpieczeństwa da się uniknąć jedynie przez wolniejszą jazdę (do czasu przebudowy niebezpiecznego odcinka), a nie - byle gnębić kierowców i drenować portfele. Napewno nie powinno się prowadzić pomiarów szybkości (zarówno automatycznej, jak i ręcznie przez policję) na kontrowersyjnych obszarach zabudowanych (chodzi mi o miejsca, które wyznaczono jako obszar zabudowany a fizycznie nie ma tam ani jednego budynku - to jest częste zjawisko), a zwłaszcza tam powinno się zawiesić zatrzymywanie "prawka" za przekroczenie o ponad 50 km/h. Granice obszarów zabudowanych powinny być zweryfikowane a nie wyznaczane na granicach administracyjnych miejscowości i tam, gdzie w pobliżu drogi (bliżej niż powiedzmy 20 metrów od jezdni) nie ma przynajmniej 3 budynków, obszar powinien być wyznaczony jako NIEZABUDOWANY. zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY