Partner serwisu
  Prezes Volkswagena z nagrodą im. Kapuścińskiego

  Prezes Volkswagena z nagrodą im. Kapuścińskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań, został wczoraj uhonorowany nagrodą im.Ryszarda Kapuścińskiego
  1/8
  przejdź do galerii

  Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań, został wczoraj uhonorowany nagrodą im.Ryszarda Kapuścińskiego ©Grzegorz Dembiński

  Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań, został wczoraj uhonorowany nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego. To pierwszy obcokrajowiec, który otrzymał to wyróżnienie w jego 11-letniej historii. Uroczystość nastąpiła przed rozpoczęciem kolejnej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
  - Dobro jest tą wartością, która w relacjach międzyludzkich powinna dominować, bo wtedy świat staje się zdecydowanie lepszy. Pan Jens Ocksen jest bez wątpienia taką osobą, która oprócz skuteczności menedżera, budującego pomyślność firmy, buduje też dobre relacje z pracownikami i z szeroko rozumianym otoczeniem - powiedział Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego podczas wręczenia nagrody.


  Dziękując za wyróżnienie, Jens Ocksen opowiedział o ważnych wydarzeniach, które ukształtowały jego postawę. – Doświadczenia z okresu dzieciństwa, które spędziłem w opanowanej polityką apartheidu Republice Południowej Afryki, przemiany w Europie pod koniec lat osiemdziesiątych, czy kontrakty zagraniczne, które mogłem odbyć dzięki pracy którą wybrałem nauczyły mnie, że nie należy postrzegać świata w sposób zero-jedynkowy. Nie zawsze wszystko jest czarne lub białe, że każdy z nas jest indywidualnością i zasługuje na szacunek – powiedział Jens Ocksen.

  I dodawał: – W pozbawionej granic Europie XXI wieku jesteśmy równymi, żyjącymi ze sobą w pokojowych relacjach sąsiadami i powinniśmy przykładać ogromną wagę do tego, aby wszystko, co udało się zbudować naszym rodzicom i dziadkom, nie zostało przez nas zaprzepaszczone.

  Przypomnijmy, że Jens Ocksen od wielu lat związany jest z Wielkopolską. Kierowana przez niego firma zyskała certyfikat „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom”, przyznawany przez „Solidarność”. W dużej mierze dzięki jego zaangażowaniu, w minionym roku w Białężycach koło Wrześni otwarta została nowa fabryka koncernu Volkswagen.

  Jens Ocksen wspierał współpracę swojej firmy z organizacjami społecznymi i uczelniami wyższymi, a także wiele akcji służących ochronie środowiska i integracji społecznej. Fundował nagrody dla uzdolnionej młodzieży, pomagał klubom sportowym, szkołom, domom dziecka i hospicjom. Nagroda jest również wyrazem uznania za jego wkład w inicjatywy społeczne i akcje charytatywne, za budowanie nowoczesnego modelu relacji biznesu z załogą i lokalnymi społecznościami.

  Jens Ocksen jest też pierwszym cudzoziemcem, którzy został uhonorowany nagrodą im. R. Kapuścińskiego w jej 11-letniej historii.
  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzieci z wrześni

   rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   dzieci z wrześni jako czarnuchy europy, pyrkosze obciągają laskę szwabom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za dymanie w d... Europejczyków

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   W stanach płacą wysokie odszkodowania kary odkupują samochody. W europie mówią że nic się nie stało.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY