Zapadł wyrok w sprawie mechanika z Ostrołęki

  Zapadł wyrok w sprawie mechanika z Ostrołęki

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Majkowski

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Zapadł wyrok w sprawie mechanika z Ostrołęki
  Zakończyła się w sądzie sprawa mechanika z Ostrołęki.
  Zapadł wyrok w sprawie mechanika z Ostrołęki
  Sprawa ciągnie się od 2015 roku. Pisaliśmy o niej wielokrotnie, m.in. tutaj Trafiła na nieuczciwego mechanika? Chce odzyskać 8 tys. zł i katalizator.

  Przypomnijmy: w czerwcu 2015 roku ostrołęcki mechanik Adam K. zobowiązał się naprawić volkswagena touarega państwa Orłowskich z Ostrołęki. Auto miało zepsuty silnik. Anna Orłowska przelała na wskazane przez mechanika konto 8 tys. zł - tyle według niego miał kosztować zakup używanego silnika.

  Mechanik jednak samochodu nie naprawił. A państwo Orłowscy nie odzyskali wpłaconych pieniędzy. Zabrali więc auto do innego warsztatu. W międzyczasie okazało się, że w volkswagenie brakuje układu katalitycznego. Państwo Orłowscy zgłosili sprawę na policję.

  Adam K. oskarżony był o dwa przestępstwa. W akcie oskarżenia czytamy, że W czerwcu 2015 roku w miejscowości Tobolice, gm. Rzekuń, i w Ostrołęce, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził Annę Orłowską do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 8 tys. zł. Miał on okłamać ją, że jest pracownikiem serwisu Volkswagena w Markach, i nie wywiązać się z naprawy volkswagena, mimo przelanych owych 8 tys. zł. Ponadto Adam K. został oskarżony o to, że wymontował i przywłaszczył sobie układ katalityczny o wartości 2 tys. zł.

  W środę 15 lutego Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał Adama K. za winnego obu przestępstw. Łącznie wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności (w zawieszeniu na dwa lata). Ponadto zobowiązał do zwrotu 10 tys. zł państwu Orłowskim. Adam K. musi też zapłacić grzywnę (2 tys. zł) oraz pokryć koszta postępowania sądowego. Wyrok jest nieprawomocny, strony mogą się od niego odwołać.

  Adam K. nie był obecny podczas ogłaszania wyroku. W toku postępowania nie przyznał się jednak do zarzutów, które postawiono mu w akcie oskarżenia.

  Dodajmy, że mechanika oskarżano o kilka innych, delikatnie określając, "nieudanych napraw". Sprawą zainteresowało się nawet TVN Turbo:

  Zobacz: TVN Turbo o mechaniku z Ostrołęki

  Zobacz: Spotkali się z TVN Turbo. Czują się oszukani przez mechanika z Ostrołęki (zdjęcia)

  Zobacz: Ostrołęka. Czują się skrzywdzeni przez mechanika. Ten odpiera zarzuty

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego ?

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Takich spraw są tysiące , dlaczego akurat tą opisujecie , to jakaś rodzina redaktora ???

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY