Partner serwisu
  Nowy fotoradar przy drodze nad morze

  Nowy fotoradar przy drodze nad morze

  GITD

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Na terenie powiatu białogardzkiego na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Karlino, uruchomione zostało stacjonarne urządzenie rejestrujące prędkość chwilową pojazdów.
  Jest to kolejne urządzenie, które stanowi element systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

  Fotoradar został wpięty do sieci Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. CANARD jest systemem teleinformatycznym, który zapewnił wysoki poziomu automatyzacji działań i procesów związanych z rejestrowaniem wykroczeń oraz egzekwowaniem odpowiedzialności za naruszenia w ruchu drogowym.
  Pod koniec 2015 r. w ramach systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym GITD zostały uruchomione rejestratory przejazdu na czerwonym świetle oraz pierwsze w Polsce urządzenia do odcinkowego pomiaru średniej prędkości.

  Personel CANARD skupia się jednak nie tylko na kontroli prędkości. Brał również udział w wielu działaniach i imprezach promujących bezpieczny styl jazdy. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że edukacja od najmłodszych lat jest jednym z kluczowych elementów budowy świadomości uczestników ruchu drogowego.

  W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i wzmożonym ruchem na drogach o konieczności ostrożnej i bezpiecznej jazdy, w szczególności zaś do przestrzegania limitów prędkości, przypomina także ITD. Niestety prędkość pozostaje główną przyczyną wypadków na polskich drogach, które wciąż należą do najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej.


  MMOnline/x-news

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY