Partner serwisu
  Policja apeluje. Pamiętajmy o jednośladach!

  Policja apeluje. Pamiętajmy o jednośladach!

  KGP / policja.pl

  Polska

  Polska

  ©Fot. Karolina Misztal

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

  ©Fot. Karolina Misztal


  gazetawroclawska.pl/x-news


  Coraz cieplejsze dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na drogach pojawili się motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski.
  Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani stref kontrolowanego zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

  Od początku 2017 roku policja odnotowała 703 wypadków z udziałem pojazdów jednośladowych, w ich wyniku śmierć poniosło 47 użytkowników dróg, a obrażenia 703. Niech to będzie przestrogą dla nas wszystkich.

  Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści, motorowerzyści jak i rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pamiętajcie o ogrodach!

   J.Kofta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Czy tak trudno być poetą?
   W żar epoki nie użyczy wam chłodu
   Żaden schron, żaden beton

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY