Chciał zabić kobietę idącą do pracy. Był pod wpływem...

  Chciał zabić kobietę idącą do pracy. Był pod wpływem dopalaczy

  Wiesław Pierzchała

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Najpierw na przystanku MPK na ul. Zgierskiej zadał kobiecie dwa ciosy nożem, po czym uciekł i na ul. Kilińskiego i rzucił się na kolejną ofiarę.
  Chciał zabić kobietę idącą do pracy. Był pod wpływem dopalaczy
  Na ławie oskarżonych zasiądzie 25-letni Patryk P. Prokuratura zarzuca mu, że usiłował zabić jedną kobietę i napadł na drugą. Grozi mu dożywocie. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego.

  Do napadów doszło rankiem 8 listopada 2016 r. Według śledczych, 71-letnia Genowefa C. udała się na przystanek MPK na ul. Zgierskiej, przy placu Kościelnym, aby pojechać do pracy. Podszedł do niej Patryk P. i wulgarnie zażądał, aby oddała mu torbę. Groził, że ją zabije. Kobieta stawiała opór i zaczęła krzyczeć. Bandyta zadał jej dwa ciosy nożem i uciekł z torbą. Motorniczy tramwaju linii 2, widząc zakrwawioną kobietę, wezwał policję i pogotowie.
  Tymczasem dwaj przechodnie rzucili się w pościg za nożownikiem. Gdy go obezwładnili i odebrali mu torbę, Patryk P. zaczął ich błagać, aby go puścili. Mówił, że napadł na kobietę, gdyż potrzebował pieniędzy na chleb. Nagle 25-latek wyrwał się i uciekł w stronę parku Staromiejskiego. Przechodnie wrócili na przystanek i oddali torbę Genowefie C., która trafiła do szpitala im. Barlickiego, gdzie przeszła operację.

  Patryk P. dotarł na ul. Kilińskiego i natknął się na 69-letnią Bożenę K., która też udawała się do pracy. Podszedł do niej, chwycił za torbę i zażądał jej wydania, gdyż - jak oznajmił - nie ma za co żyć. Doszło do szarpaniny, podczas której kobieta upadła na ziemię. Gdy nadal nie puszczała torby, bandyta zaczął ją okładać pięściami po twarzy. 69-latka zaczęła krzyczeć, co spłoszyło 25-latka, który uciekł. Poturbowana kobieta została przewieziona do szpitala im. Pirogowa.

  Patryka P., którego wyczyny zarejestrowały kamery monitoringu, złapano 28 listopada.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Utylizować ćpuna

   podatnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Szkoda naszych pieniędzy na utrzymywanie tego psychola.

   A jeśli już nie można, to do kamieniołomów, łupać krawężniki granitowe albo zagonić do sypania wałów przeciwpowodziowych.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W d oo pe

   Łódź ci (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Zabijcie go i będzie spokój. Tak się powinno postępować z ćpunami i pijakami. A tym którzy moją wypowiedź zminusują trzeba postawić zarzuty za obronę takiego kompostu i być może bycie jednym z nich.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiek emerytalny

   KOR_NIK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   71 letnia w drodze do pracy, 69 letnia wdrodze do pracy hmmm....... 25 latek bezrobotny.
   To zapewne efekt podniesienia wieku emerytalnego.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry