Nastoletni podpalacze lasów i nieużytków w powiecie...

  Nastoletni podpalacze lasów i nieużytków w powiecie wieruszowskim zatrzymani

  Zbyszek Rybczyński

  Dziennik Łódzki

  Zatrzymani nastoletni mieszkańcy gmin Galewice i Wieruszów przyznali się do podpaleń
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KPP Wieruszów

  Funkcjonariusze policji i straży leśnej zatrzymali dwóch nastolatków z powiatu wieruszowskiego odpowiedzialnych za serię podpaleń terenów leśnych i nieużytków
  W ostatnich miesiącach w gminie Galewice często płonęły poszycia leśne i nieużytki. Stwarzało to zagrożenie dla zabudowań znajdujących się w pobliżu. Wszystko wskazywało, że powtarzające się pożary są sprawką podpalaczy. Wieruszowska policja od dłuższego czasu podejmowała działania w celu namierzenia sprawców. W końcu przyniosło to efekt. We współpracy z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa w Przedborowie policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy przyznali się do podpaleń.


  8 sierpnia, po wnikliwej analizie zgromadzonych informacji, wieruszowscy kryminalni przeprowadzili rozmowę z 15-letnim mieszkańcem gminy Galewice. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Nieletni już podczas wstępnej rozmowy przyznał się do ośmiu podpaleń i szczegółowo opisał okoliczności tych zdarzeń.

  Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili wspólnika podpalacza. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Wieruszów. Kilka razy podkładał on ogień ze swoim 15-letnim kompanem. Podpalacze za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Obecnie policjanci sprawdzają, czy nastolatkowie dokonali więcej takich przestępstw i wyjaśniają dalsze okoliczności tej sprawy.

  Podpalenia w lasach i na terenie nieużytków w gminie Galewice miały miejsce od maja do sierpnia br. Straty na szkodę Skarbu Państwa powstałe w związku z tymi pożarami oraz prywatnych właścicieli są obecnie ustalane.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Takie kochane dzieci, a rodzice przykładnie glodowali na PIS

  to nie oni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo