Włamanie do kościoła w Zgierzu

  Włamanie do kościoła w Zgierzu

  dem

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Policjanci zatrzymali złodzieja, który okradł kościół. Włamanie miało miejsce 4 lipca.
  Włamanie do kościoła w Zgierzu
  W Zgierzu 20-latek włamał się do kościoła i okradł skarbonki z datkami. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  4 lipca policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego ze zgierskich kościołów. Jak ustalili śledczy sprawca uszkodził skobel drzwi wejściowych i włamał się środka. Tam wyłamał drzwiczki 3 skarbonek na ofiary i zabrał z nich około 300 zł w gotówce.

  Policjanci za pomocą do monitoringów miejskich namierzyli prawdopodobnego sprawcę włamania. Już następnego dnia kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 20-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, podopieczny zakładu poprawczego. Był poszukiwany.

  Policjanci ustalili, że podejrzany znajduje się w Zgierzu ze znajomymi na jednym z parkingów. Podczas wylegitymowania, 20 latek podawał się policjantom dane swojego brata. Kryminalni nie dali się jednak zwieść.

  W czasie przesłuchania policjanci odzyskali skradzioną z kościoła ozdobną tkaninę. Znajdowała się w piecu przygotowana do spalenia.

  W rezultacie intensywnych działań policjantów, 20-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do obiektów sakralnych. Jedno włamanie miało miejsce na terenie Zgierza, drugie dzień później na terenie powiatu radomszczańskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo