Wojewódzkie obchody Święta Policji 2017 w Tomaszowie...

  Wojewódzkie obchody Święta Policji 2017 w Tomaszowie Mazowieckim [FILM, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Kosmatka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wojewódzkie obchody Święta Policji 2017 w Tomaszowie Mazowieckim
  1/175
  przejdź do galerii

  Wojewódzkie obchody Święta Policji 2017 w Tomaszowie Mazowieckim ©Dariusz Dzik

  Wojewódzkie obchody Święta Policji 2017 dla garnizonu łódzkiego odbyły się na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.
  Wojewódzkie obchody Święta Policji w 2017 roku odbyły się w piątek (14 lipca) w Tomaszowie Mazowieckim. Uroczystości rozpoczęła msza święta sprawowana przez arcybiskupa Ireneusza Pękalskiego w intencji policjantów.

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się: nadinsp. Jan Lach (Zastępca Komendanta Głównego Policji), Karol Młynarczyk (Wicewojewoda Łódzki), Dariusz Klimczak (Wicemarszałek Województwa Łódzkiego), Marcina Witko (Prezydent Miasta Tomaszów Mazowiecki), Mirosław Kukliński (Starosta Tomaszowski).
  Parlamentarzystów ziemi łódzkiej reprezentowali Anna Milczanowska i Piotr Polak. Na uroczystościach obecna też była delegacja niemiecka z Prezydentem Policji Kraju Związkowego Brandenburgia Hansem Jurgenem Morke na czele.

  Zobacz też:Święto Policji w Łodzi 2016. Awanse i nominacje dla łódzkich policjantów [ZDJĘCIA, FILM]

  Po mszy wszyscy prowadzeni przez policyjną orkiestrę zostali przeprowadzeni na plac Kościuszki. Tutaj odbył się uroczysty apel, w którego trakcie policjanci odebrali medale, nagrody i wyróżnienia. 25 policjantów otrzymało też na apelu nominacje na wyższe stopnie służbowe. Choć byli oni tylko skromną delegacją wszystkich awansowanych w województwie.

  Na wyższe stopnie służbowe awans w garnizonie łódzkim otrzymało w lipcu 2017 roku 469 policjantów w tym na stopień:
  • inspektora policji 3,
  • młodszego inspektora policji 12,
  • podinspektora policji 32,
  • nadkomisarza policji 27,
  • komisarza policji 22,
  • podkomisarza policji 1,
  • aspiranta sztabowego policji 38,
  • starszego aspiranta policji 37,
  • aspiranta policji 51,
  • młodszego aspiranta policji 25,
  • sierżanta sztabowego policji 35,
  • starszego sierżanta policji 58,
  • sierżanta policji 51,
  • starszego posterunkowego 77.


  Z okazji tegorocznego Święta Policji Prezydent RP Andrzej Duda przyznał 80 policjantom garnizonu łódzkiego Medale za Długoletnią Służbę: 7 złotych, 63 srebrne i 10 brązowych.

  Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przyznał Odznaki Zasłużony Policjant: 6 złotych, 12 srebrnych oraz 71 brązowych odznaczeń. Ponadto Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował 4 osoby Srebrnym Medalem i 24 osoby Brązowym Medalem Za Zasługi dla Policji.

  Po wręczeniu odznaczeń, medali i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne głos zabrali zaproszeni goście, składając życzenia wszystkim policjantom, pracownikom policji i ich rodzinom. Oficjalną część obchodów zakończyła defilada.

  Czytaj też:Święto Policji 2015 w Łodzi. Awanse i medale dla łódzkich policjantów [ZDJĘCIA]

  W godzinach popołudniowych na Rynku odbył się piknik dla mieszkańców Tomaszowa, podczas którego policjanci przygotowali szereg atrakcji takich jak: wystawa sprzętu służb mundurowych, konkursy dla dzieci, miasteczko ruchu drogowego, pokaz koni i psów służbowych, konkursy sprawnościowe, pokaz policyjnych antyterrorystów, przelot śmigłowca policyjnego nad terenem, gdzie odbywał się piknik. Podczas spotkania policjanci promowali także kampanie prowadzone pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz aplikację mobilną „Twoja Komenda”. Imprezie towarzyszyły koncerty chóru „Wołyńskie Słowiki” oraz koncert orkiestry policyjnej z KWP w Katowicach. Podczas Niebieskiego Pikniku wręczone zostały nagrody dla laureatów policyjnych konkursów i tak zwycięzcy „Dzielnicowy Roku”, Patrol Roku, Konkurs kynologiczny – pies do narkotyków i pies do materiałów wybuchowych, zostali uhonorowani przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego.

  Po raz kolejny „Dziennik Łódzki” przeprowadziła konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku”. To czytelnicy głosując na swojego dzielnicowego wyłonili zwycięzców. I tak „Najpopularniejszym Dzielnicowym 2017 roku” został mł. asp. Łukasz Wróbel (KMP Piotrków Trybunalski) otrzymując 20824 głosy, na drugim miejscu uplasował się st.sierż. Dariusz Gumiński (KP w Uniejowie) 19925 głosów zaś trzecie miejsce zajął asp. szt. Adam Pietruszewski (KPP Zgierz), który otrzymał 17275 głosów. Oczywiście policjanci otrzymali upominki od redakcji gazety oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

  Film już wkrótce.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem:

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   im większy staż tym większy brzuch (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   swieto

   el (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   za co Panowie i Panie Świętują ?
   to co pokazują co się w Lodzi od pewnego czasu dzieje nie powinni nagradzać policjantów tylko karać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No oni się cieszą, a ja nie mam z czego

   pe,en.de (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   nie raz wymusili ode mnie bakszysz. Raz na Szczecińskej przy Chodowlanej, to jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, tak pijani że aż się dziwiłem iż zauważyli że mi się chlapacz urwał przy fiacie...rozwiń całość

   nie raz wymusili ode mnie bakszysz. Raz na Szczecińskej przy Chodowlanej, to jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, tak pijani że aż się dziwiłem iż zauważyli że mi się chlapacz urwał przy fiacie 125p. Chciałem dać pięćdziesiąt złotych ale gnój wybełkotał że trzeba sto bo ich jest dwóch (drugie bydle pijane leżało w suce). Potem też parę razy jeszcze ale do nich się nie przyznam bo okres przedawnienia nie minął i musiał bym beknąć za wręczanie łapówek funkcjonariuszom na służbie.
   Zatem gdy widzę jak się cieszą i sobie gratulują to odczucia mam ambiwalentne.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Acha - jeszcze jedno

   pe,en.de (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Na dalszą drogę wyświęcili ich księża, i to mnie nie dziwi bo i oni nigdy nic dla mnie darmo nie zrobili.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy się stoi czy się leży to złotówka się należy..

   Dość utrzymywania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Komuna się skończyła dawno temu zlikwidować 13,wyrabiają ponad normy,bogate państwo mamy...Jak potrzebni to ich nigdy nie ma,wysiadywac dupogodziny łatwo,na spacerek wyjść i zerkać kiedy do domu...rozwiń całość

   Komuna się skończyła dawno temu zlikwidować 13,wyrabiają ponad normy,bogate państwo mamy...Jak potrzebni to ich nigdy nie ma,wysiadywac dupogodziny łatwo,na spacerek wyjść i zerkać kiedy do domu tylko a podatnik utrzyma...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy się stoi czy się leży to złotówka się należy..

   Dość utrzymywania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Komuna się skończyła dawno temu zlikwidować 13,wyrabiają ponad normy,bogate państwo mamy...Jak potrzebni to ich nigdy nie ma,wysiadywac dupogodziny łatwo,na spacerek wyjść i zerkać kiedy do domu...rozwiń całość

   Komuna się skończyła dawno temu zlikwidować 13,wyrabiają ponad normy,bogate państwo mamy...Jak potrzebni to ich nigdy nie ma,wysiadywac dupogodziny łatwo,na spacerek wyjść i zerkać kiedy do domu tylko a podatnik utrzyma...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo