Wypadek w Serbii. Kierowca z Łodzi zginął w wypadku autokaru

  Wypadek w Serbii. Kierowca z Łodzi zginął w wypadku autokaru

  Mikołaj Woźniak, Maciej Kałach, dem

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  WYPADEK W SERBII. 50-letni łodzianin, jeden z członków załogi autokaru, który spadł we wtorek do rowu w Serbii, jest śmiertelną ofiarą wypadku
  Tragiczny wypadek autokaru w Serbii biura FunClub z Poznania. Kierowca zginął
  1/5
  przejdź do galerii

  Tragiczny wypadek autokaru w Serbii biura FunClub z Poznania. Kierowca zginął ©rst.rs

  50-letni łodzianin był jednym z trzech kierowców, wchodzących w skład załogi, która na zmianę prowadziła autokar poznańskiego biura podróży Funclub w trasie z Grecji do Polski. Łodzianin odpoczywał, gdy doszło do tragedii w północnej części Serbii na trasie Subotic - Nowy Sad, niedaleko granicy z Węgrami: we wtorek przed południem pojazd wywrócił się i wpadł do rowu.

  Przygnieciony łodzianin zginął, a do szpitali przewieziono kilkunastu rannych.
  Wśród poszkodowanych są osoby nieletnie. Autokarem, wraz z kierowcami, jechały 53 osoby. Dorośli turyści wracali z wczasów, ponadto pojazdem podróżowało 27 uczestników obozów młodzieżowych w tym również nieletni - w wieku od 13 do 16 lat.

  Jak mówiła Anna Białek, przedstawicielka biura Funclub, podróżni pochodzą z całej Polski. Zapewniła, że pracownicy Fan Clubu kontaktują się z rodzinami i bliskimi podróżnych. Ofiara śmiertelna wypadku to, według Anny Białek, wieloletni współpracownik biura i przyjaciel.

  - Jest z tym nam bardzo trudno - dodaje Anna Białek.

  Po zdarzeniu świadkowie wypadku mieli opowiadać o ostrych przedmiotach porozrzucanych na jezdni.
  Nie wyklucza się, że to były one powodem zdarzenia.

  Skontaktowaliśmy się z autorem filmu, Jovanem Vignjevicem, który był jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia. Zapytaliśmy go o ostre przedmioty, które mogły znajdować się na drodze. Powiedział nam, że nie potrafi potwierdzić tej informacji, jednak jedna z pasażerek, z którą rozmawiał chwilę po wypadku, powiedziała mu, że miała wrażenie, że kierowca zasnął podczas jazdy. Sam Jovan powiedział nam, że nie widział żadnych śladów hamowania.

  Śledztwo trwa i służby sprawdzają przyczyny wypadku. Jak mówiła we wtorek Anna Białek, przebita została prawa przednia opona pojazdu, następnie przewrócił się on i wypadł z jezdni.

  - Na tym odcinku autostrada jest wyboista i wąska. Wszystkie okoliczności pozwalają nam wykluczyć usterkę techniczną czy błąd człowieka - twierdzi przedstawicielka poznańskiego biura. Autokar to dwuletni pojazd, po wszystkich badaniach technicznych, co, według biura, sugeruje, iż w grę nie wchodziła usterka techniczna.

  Białek dodaje, że autokar był sprawdzany przed wyjazdem, natomiast kierowca prowadzący pojazd w chwili zdarzenie wyspany - więc nie ma mowy o zmęczeniu. Ranni trafili na obserwację lekarską. Zostali podzieleni na grupy i umieszczeni w dwóch szpitalach. Nad każdą z tych grup sprawują opiekę przedstawiciele poznańskiego biura podróży. Ich zdaniem przechodzą oni rutynowe badania, ale musi być pewność, że nikt poważnie nie ucierpiał. Jak to w przypadku wypadku samochodowego - ran zewnętrznych jest sporo, ale żadna z nich nie okazuje się niekiedy poważna i zagrażająca życiu.

  Wyruszyły też od razu transporty z Polski, żeby we wtorek wieczorem dotrzeć do Serbii i przywieźć do kraju podróżnych. - Mam nadzieję, że stan zdrowia pozwoli wrócić wszystkim. Mamy zabezpieczone miejsca w hotelu, gdzie można przeczekać. Bardzo sprawnie działa straż i konsul. Pomaga zorganizować posiłek i podstawową opiekę. Zdaje się więc, że w tym momencie sytuacja jest opanowana - mówiła Anna Białek.

  Część świadków łączy wypadek i przedmioty rzekomo rozrzucone na jezdni ze zdarzeniami z weekendu: polski autokar został zaatakowany w Serbii, bo jej obywatele zdenerwowali się, że Polacy mogą skorzystać na granicy z Węgrami z „szybkiego” pasa dla pojazdów unijnych - a na serbskim były długie korki.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przypadek ? Nie sadze ...

   Ja tak nie sadze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bzdura, w autokrze nie miało prawa byc trzech kierowców , bo nawet nie maja jak wypocząć. A według świadków
   Było 3. I teraz udaje biuro , ze jeden kierowca był turysta . Bo zwyczajnie prowadzący...rozwiń całość

   Bzdura, w autokrze nie miało prawa byc trzech kierowców , bo nawet nie maja jak wypocząć. A według świadków
   Było 3. I teraz udaje biuro , ze jeden kierowca był turysta . Bo zwyczajnie prowadzący zasnął ze zmęczenia za kierownica . Jak w 2008 r w Austrii. To wypadek tego samego biura Funclub ... jak to sie dzieje , ze tysiące autokarów większych biur , jak itaka , czy rainbow jadą bezpiecznie , choć statystycznie powinny częściej ulegac wypadkom, bo obsługują więcej turystów ... przypadek ? Nie sadze ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prośba

   Aleksandra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Witam, proszę o kontakt bliskich osób, które ucierpiały w tym zdarzeniu. Pomogę w uzyskaniu opieki prawnej i odszkodowaniu.
   734 645 346

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kontakt

   Lidia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Proszę o kontakt w sprawie wypadku 504940771

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejny raz kierowca Biura Funclub zasnął za kierownica ...?

   Niezaskoczona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/tragiczny-wypadek-polakow-kierowca-mogl-zasnac,53540.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A gdzie relacja redaktora Kosmatki??

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kosmatka

   he,he (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   szykuje się na kolejne pedalskie wesele i oliwi sprzęt.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo