Serwis narciarski Serwis narciarski
  Myślenice Ski [OPIS, WYCIĄGI, TRASY, CENNIK]

  Myślenice Ski [OPIS, WYCIĄGI, TRASY, CENNIK]

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Bochenek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Myślenice Ski [OPIS, WYCIĄGI, TRASY, CENNIK]
  Chełm wznosi się 614 m n.p.m., górując nad Myślenicami. Biegaczy można spotkać na nim przez cały rok, podobnie jak entuzjastów rowerowego downhillu. Gdy leży śnieg, narciarze też mogą tu poszaleć.
  Myślenice Ski [OPIS, WYCIĄGI, TRASY, CENNIK]
  Kolej krzesełkowa na Chełm - z dolną stacją na myślenickim Zarabiu - jeździ od końca lat 80. Pojedyncze, niebieskie krzesełka kursują na dwukilometrowej trasie, jednak nie w okresie zimowym. Wtedy działa wyciąg z 4-osobowymi kanapami, który postawiono przy trasie zjazdowej - na mapce oznaczonej jako 1.

  Dolna stacja kolei krzesełkowej dla narciarzy znajduje się obok drogi wiodącej z Zarabia na Chełm.
  Przy stacji górnej jest karczma, samotny wagonik kolejki, w którym też można się schronić i... kapitalny widok na Myślenice. Na szczycie Chełmu jest także mały wyciąg talerzykowy, dla całkiem początkujących narciarzy i snowboardzistów.

  Na trasy zjazdowe A i B osobom bez doświadczenia nie radzimy natomiast się rzucać. Naprawdę, raptem 40 km od Krakowa mamy do czynienia z poważną fragmentami stromizną. Gdy w ubiegłym roku udało się uruchomić trasę nr 2, stacja podkreślała, że maksymalne nachylenie na niej wynosi 41 procent.

  Wyciągi i trasy  Kolej krzesełkowa 4-osobowa - długość 770 m, różnica wzniesień 235 m - przepustowość 2397 osób na godzinę
  - trasa A - czerwona/niebieska - długość 835 m
  - trasa B - czerwona/niebieska - długość 1100 m

  Wyciąg orczykowy - długość 150 m, różnica wzniesień 32 m - przepustowość 900 osób na godzinę
  - trasa C - niebieska - długość 200 m

  Uwaga: wytyczona na mapie trasa pomiędzy dolnymi stacjami wyciągów w rzeczywistości nie istnieje, a kolej krzesełkowa (1-osobowa) z Zarabia na górę Chełm nie działa w okresie zimowym  Warunki narciarskie i pogoda w woj. małopolskim: BESKID Spytkowice, Bania, NOSAL Zakopane, Witów - SKI, Tylicz SKI, Słotwiny Krynica-Zdrój, Czarny Groń, Słotwiny Arena, Czorsztyn SKI, Muszyna-Wierchomla, Góra Parkowa, Szklana Góra, GrapaSki, Suche Ski Poronin, Kasina SKI, Gubałówka, Rusiń-ski, Henryk-Ski Krynica-Zdrój, Jaworki-Homole Szczawnica, Jurgów Ski, Kaniówka Białka Tatrzańska, Kasprowy Wierch, Palenica Szczawnica, Myślenice, Kotelnica Białczańska, Mosorny Groń, Małe Ciche, Magura Ski Park, Laskowa Ski, Jaworzyna Krynicka

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Narty za granicą