Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie przegap, jeśli chcesz „robić naukę”: konferencja "I’m gonna be a scientist" w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Jednym z prelegentów jest profesor Jakub Fichna. W sobotę powie „Całą prawdę o badaniach na zwierzętach”
Jednym z prelegentów jest profesor Jakub Fichna. W sobotę powie „Całą prawdę o badaniach na zwierzętach” archiwum prywatne
W piątek (11 stycznia) w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi początek dwudniowej konferencji I’m gonna be a scientist. Przeznaczonej – jak wskazuje jej nazwa – dla studentów, którzy chcieliby zostać naukowcami.

IV Ogólnopolska Konferencja I’m gonna be a scientist odbywa się w piątek i w sobotę (11-12 stycznia) w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. To wydarzenie przedstawiane jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie pracą naukową wśród studentów – przez jego organizatorów, czyli Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Konferencja ma część wykładową oraz warsztatową. Wykładowa, w sobotę, odpowie studentom na wiele ciekawych pytań. M.in. czy jest możliwe utrzymanie balansu między pracą naukową, zawodem lekarza oraz życiem prywatnym (dr Agata Pastorczak)? Jak wyglądała naukowa droga z Łodzi do Bostonu odkrywcy genu odpowiedzialnego za rozwój cukrzycy (prof. Maciej Borowiec)? Jaka jest prawda o badaniach na zwierzętach (prof. Jakub Fichna)?
– Zapisy na część wykładową kończą się w czwartek. Jednak, jeśli ktoś przyjdzie w sobotę bez rejestracji, wysłucha naszych prelegentów jako „wolny słuchacz” – mówi Magdalena Kowalczyk, przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji.

Początek sobotnich wykładów o godz. 10 w Auli Zachodniej CK-D. A zakończeniem sesji wykładowej będzie Lightning Talks (godz. 14.45). Uczestnicy tej części poznają młodych naukowców, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą badawczą. W tym roku tematem przewodnim Lightning Talks są możliwości prowadzenia badań w zagranicznych ośrodkach. Prelegenci zdradzą, w jaki sposób zorganizowali swój wyjazd, opowiedzą o jego blaskach i cieniach oraz przekażą rady osobom, planującym pójść w ich ślady. Ta część konferencji to idealny moment na nawiązanie znajomości z osobami mającymi duże osiągnięcia na polu nauk biomedycznych oraz wyjątkowa okazja do zadawania pytań.

A już w piątek (11 stycznia) odbywa się część warsztatowa (obowiązuje rejestracja). Uczestnicy serii warsztatów Young Scienstist’s Toolbox będą mieli okazję zdobyć praktyczne umiejętności: pisania i czytania artykułów naukowych, korzystania z narzędzi biostatystyki, wizualizacji oraz prezentacji wyników badań. Połowa prowadzących warsztaty to studenci, którzy z sukcesami prowadzą indywidualne programy badawcze oraz uczestniczyli w prestiżowych kursach na zagranicznych uczelniach.

Konferencji towarzyszą targi, podczas których najaktywniejsze koła naukowe prezentują swoją ofertę, organizują mini-warsztaty dla uczestników i odpowiadają na pytania jak działalność w kołach wpływa na rozwój naukowy członka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki