Piotrków Trybunalski: Umowa z TBS zamiast eksmisji

  Piotrków Trybunalski: Umowa z TBS zamiast eksmisji

  Katarzyna Renkiel

  Dziennik Łódzki

  Umowa z TBS zamiast eksmisji

  Umowa z TBS zamiast eksmisji ©Dariusz Śmigielski

  Prawo do mieszkania w lokalu z 5-osobową rodziną wywalczył przed sądem piotrkowianin Mariusz Daras . TBS nie będzie się odwoływać.
  Umowa z TBS zamiast eksmisji

  Umowa z TBS zamiast eksmisji ©Dariusz Śmigielski

  Po niekorzystnym dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego wyroku sądu wszystko wskazuje na to, że rodzina państwa Darasów mieszkająca w bloku przy ul. Piotra Skargi pozostanie na dobre w tym miejscu. TBS wystąpił co prawda o pisemne uzasadnienie wyroku, ale nie będzie się od niego odwoływać.

  - Zrobiliśmy przegląd lokalu, jest już przygotowany aneks do umowy najmu mieszkania po dziadku - mówi Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego.


  Tym samym Mariusz Daras stanie się pełnoprawnym najemcą lokalu, ale nauczony doświadczeniem chce, aby najpierw aneksowi przyjrzała się prawniczka. - Znam przypadek, w którym najemca podpisał umowę najmu, ale nie doczytał, że nie daje mu ona możliwości jego wykupienia, więc ja wolę się zabezpieczyć - dodaje.

  Przypomnijmy, że 24 kwietnia Sąd Rejonowy w Piotrkowie orzekł, że mężczyzna wszedł w stosunek najmu po swoim dziadku i nie musi się z niego wyprowadzać. Innego zdania była prezes Sapińska. - Od początku mówiliśmy, że nie zależy nam na tym, by kogoś wyrzucać z lokalu, tylko żeby wszystko zostało załatwione zgodnie z prawem - twierdzi prezes.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry