Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowości na targach budownictwa INTERBUD

Jacek Losik
Nowości na targach budownictwa INTERBUDPodczas XXII Targów Budownictwa INTERBUD swoje oferty prezentuje 312 wystawców
Nowości na targach budownictwa INTERBUDPodczas XXII Targów Budownictwa INTERBUD swoje oferty prezentuje 312 wystawców Paweł Łacheta
Kredyty hipoteczne, okna, sauny, baseny, ręcznie kute ogrodzenia, przydomowe oczyszczalnie ścieków i całe domy. XXII Targi Budownictwa Interbud pokazują, jakie trendy panują w branży budowlanej. Wystawcy przede wszystkim skupili się na energooszczędności i wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. Targi w hali Expo przy al. Politechniki 4 w Łódź rozpoczęły się w piątek 27 II. Potrwają do niedzieli 1 maca.

- INTERBUD to przede wszystkim targi innowacyjnego budownictwa - mówi Paweł Babij, prezes spółki Interservis, która organizuje targi. - To również drugie co do wielkości wydarzenie branży budowlanej w Polsce.

Domy do samodzielnego montażu są oszczędniejsze w  budowie i eksploatacji. W ofercie są budynki
od energooszczędnych po takie, które produkują więcej energii, niż wykorzystują

Słowa organizatorów potwierdza oferta wystawców, np. łódzkiej firmy Futuradom, producenta domów do samodzielnego montażu. - Nasza współpraca z klientem zaczyna się od  projektu. Później w fazie prefabrykacji otwartej, wykonujemy elementy tego domu - mówi Jarosław Tomczak, dyrektor techniczno-handlowy Futuradomu. - Następnie elementy z instrukcją montażu dostarczamy na plac budowy. Klient sam może wykonać resztę prac lub za dodatkową zapłatą skorzystać z naszej ekipy. Domy do samodzielnego montażu są, zdaniem przedstawicieli firmy, oszczędniejsze w  budowie i eksploatacji. W ofercie są budynki od energooszczędnych po takie, które produkują więcej energii, niż wykorzystują. Metr kwadratowy domów, które firma prezentuje na targach kosztuje od 500 zł netto za mkw.

Kilku wystawców (m.in. firma Sotralentz) proponuje zainstalowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Oferta jest skierowana do tych, którzy nie są przyłączeni do kanalizacji.
Przydomowe oczyszczalnie pozwalają wypuścić do gleby nieszkodliwą dla środowiska pozostałość ścieku. Koszt urządzenia (produkcji Sotralentz) waha się w granicach 6 - 12 tys. zł. Wystawcy zapewniają, że inwestycja zwraca się w ciągu 3 - 5 lat, bo odchodzą koszty wywozu szamba.

Oszczędności w sezonie grzewczym można znaleźć dzięki pompom ciepła. Produkuje je m.in. polska firma Hydro-Tech. - Pompy pobierają ciepło z gruntu (wówczas robione są odwierty - red.), wody, powietrza i oddają je do pomieszczenia, które chcemy ogrzać - mówi przedstawiciel firmy.  
Na targach pojawiły się też produkty skierowane do firm budowlanych. Stoiska mieli m.in. producenci aut dostawczych, narzędzi i wyposażenia bhp. Wystawcy prowadzą prezentacje, poświęcone teoretycznej wiedzy z budownictwa.

W zeszłym roku targi odwiedziło przeszło 10 tys. osób. Organizatorzy chcą co najmniej wyrównać to osiągnięcie. Jest na to szansa, tym bardziej, że do Łodzi przyjeżdżają osoby spoza woj. łódzkiego. Pan Tadeusz  przyjechał z Wielkopolski. - Przyjechaliśmy, bo z żoną przygotowujemy się do przeprowadzki do  mieszkania - mówi pan Tadeusz. - Interesują nas przede wszystkim materiały wykończeniowe, takie jak płytki, drzwi, meble kuchenne i okna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki