MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obiecujący początek turnieju młodych piłkarek UKS SMS Łódź

R. Piotrowski
W niedzielę w Łodzi na boiskach SMS przy ul. Milionowej rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorek w piłce nożnej. Obrończynie tytułu w kategorii wiekowej U-19, zawodniczki UKS SMS Łódź, w którym występują dziewczęta z roczników 2000-2002, wygrały swój pierwszy mecz.

Łodzianki pokonały 1:0 Olimpię Szczecin po bramce Klaudii Jedlińskiej, a warto wspomnieć, że w tym zespole występuje też kilka innych zawodniczek, które grają w Ekstralidze kobiet, czyli w pierwszej drużynie trenera Marka Chojnackiego.

We wtorkowy wieczór aktualne mistrzynie Polski zmierzą się z TS ROW Rybnik, a w czwartek o godz. 13 zagrają z Resovią Rzeszów.
W turnieju bierze udział osiem najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej, które zostały podzielone za dwie grupy. Oprócz UKS SMS, do Łodzi przyjechali Medyk Konin, Resovia Rzeszów, Sportowa Czwórka Radom, Olimpia Szczecin, AZS Wrocław, TS ROW Rybnik i Respekt Myślenice.

W najbliższą sobotę o godz. 10 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce, a o godz. 12.30 finał.

UKS SMS Łódź - Olimpia Szczecin 1:0 (1:0)
Gol: 1:0 Klaudia Jedlińska (43)
UKS SMS: Szperkowska – Zieniewicz, Sokołowska, Silny, Giętkowska, Kałużna (53, Mordel), Grzybowska, Achcińska, Jedlińska, Glinka II, Filipczak.