OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

Materiał informacyjny Centrum Kształcenia Podyplomowego UMED
Rekrutacja trwa!!!

ZAPRASZAMY NA STUDIA PODYPLOMOWE Z ZAKRESU:

„PSYCHOTERAPIA ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ASPEKTÓW KLINICZNYCH” – IV EDYCJA

OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

Studia wpisują się w obszar dydaktyczny UMED Łódź, uzupełniając lukę w kontekście zintegrowanego leczenia psychiatryczno-psychoterapeutycznego. Będą one realizowane poza dotychczasowymi strukturami towarzystw. Jednocześnie uznajemy dotychczasowy dorobek w kształceniu psychoterapeutów ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, które to doświadczenie stały się wzorem do tworzenia programu studiów.

Zaangażowaliśmy specjalistów z doświadczeniem dydaktycznym i klinicznym, uznanych w środowisku polskiej psychoterapii. Szkolenie z zakresu psychoterapii ze względu na swoją specyfikę obejmującą wymiar kształcenia teoretycznego, praktycznego i kształtowania właściwych postaw interpersonalno-społecznych, wymaga również udziału w wyjątkowych zajęciach tzw. self expierence, które służą osobistemu wglądowi w wewnętrzne treści konfliktowe każdego uczestnika – zajęcia te prowadzone są przez certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Szkolenie trwa cztery lata i obejmuje łącznie ponad 1200 godzin szkoleniowych. Konstrukcja dydaktyki leczenia psychoterapeutycznego oparta jest na metodzie psychodynamicznej i wynikającej stąd konceptualizacji pacjenta, umożliwia zyskanie kompetencji do samodzielnego prowadzenia psychoterapii zaburzeń: nerwicowych, osobowości, nastroju, dysfunkcji seksualnych, uzależnień, zaburzeń behawioralnych oraz ze spektrum psychotycznego. Po drugim roku szkolenia uczestnicy zyskują możliwość prowadzenia psychoterapii, ich praca poddana jest cyklicznej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów w ramach zajęć. Blokiem uzupełniającym są zajęcia kształcące umiejętności prowadzenia psychoterapii rodzin i par oraz umożliwiające rozumienie innych modalności psychoterapeutycznych: terapia psychoanalityczna, systemowa, poznawczo-behawioralna, schematy Younga, humanistyczna, integracyjna. Istotnym elementem studiów jest kształtowanie umiejętności współpracy z personelem medycznym, rozumienie potrzeby integrowania diagnozy nozologicznej i psychoterapeutycznej a tym samym zdolności do tworzenia i realizacji spójnego planu psychiatryczno-psychoterapeutycznego leczenia.

„TELEMEDYCYNA I TELEOPIEKA – PRAWNE ASPEKTY” - I EDYCJA

OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

W ramach studiów zostaną zaprezentowane panele tematyczne, które odnoszą się do analizy aktualnych zagadnień dotyczących udzielania, nadzoru i kontroli świadczeń zdrowotnych wykonywanych za pośrednictwem teleinformatycznych środków przekazu i innych systemów łączności. Elementem studiów są zajęcia oparte na metodzie case study, których celem jest zaopatrzenie Słuchaczy w umiejętności praktyczne niezbędne do rozwiązywania problemów prawnych związanych ze zdalną realizacją zadań wykonywanych przez podmioty lecznicze, a także podmioty wykonujące zadania kontrolno-nadzorcze.

Ze względu na specyfikę studiów zajęcia w ramach poszczególnych modułów będą prowadzone
z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych (100 % on-line). Do katalogu elementów edukacji asynchronicznej wspierającej pracę własną Słuchacza włączono materiały edukacyjne, udostępnianie Uczestnikom studiów w ramach realizacji poszczególnych bloków tematycznych.

Program studiów został uzupełniony o zagadnienia prawne związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie realizacji świadczeń związanych z szeroko pojętą ochroną zdrowia. Zarówno podstawowe panele tematyczne, jak i panel dotyczący prawnych aspektów wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie stanowią o pierwszym tego rodzaju formacie studiów podyplomowych, których na chwilę obecną nie proponuje żadna uczelnia wyższa o profilu medycznym.

„PSYCHIATRIA, SEKSUOLOGIA I PSYCHOLOGIA SĄDOWA” - II EDYCJA

OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

Studia kierowane są do szerokiego grona profesjonalistów: lekarzy specjalizujących się w psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz seksuologii, psychologów, prawników oraz pedagogów- czyli wszystkich tych, którzy w swoim życiu zawodowym zajmują się szeroko pojętą psychiatrią, seksuologią, psychologią sądową.

Celem studiów jest kształcenie słuchaczy w przedmiocie podstaw psychiatrii, psychologii, seksuologii oraz unormowań prawnych w zakresie prawa karnego i cywilnego, niezbędnych do przygotowywania lub merytorycznej oceny opinii sądowo-psychiatrycznych, sądowo-psychologicznych oraz sądowo-seksuologicznych.

Studia obejmują 2 semestry- łącznie 176 godzin zajęć (10 zjazdów weekendowych, w tym 2 zjazdy trzydniowe: piątek-niedziela), podczas których uczestnicy poznają podstawy psychopatologii i klasyfikacji zaburzeń psychicznych, zasady pracy biegłego oraz strukturę opinii sądowo-psychiatrycznych, -psychologicznych oraz -seksuologicznych. Wykładowcami są eksperci zarówno w dziedzinie psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży, seksuologii, psychologii jak i prawa, posiadający doświadczenie w opiniowaniu na potrzeby sądu. W oparciu o praktyczne przykłady oraz własne doświadczenia przybliżą słuchaczom zasady opiniowania zarówno w sprawach karnych jak i cywilnych- zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz stanem prawnym. Wspólne dyskusje podczas omawianych przypadków pogłębią wiedzę słuchaczy i pozwolą na wzajemna wymianę doświadczeń zawodowych.

Proponowany program studiów podyplomowych stanowi istotne uzupełnienie i poszerzenie wiedzy osób już zajmujących się opiniowaniem, a także daje solidne merytoryczne podstawy osobom planującym podjęcie aktywności zawodowej w opiniowaniu sądowym. Pozwoli również na zbudowanie merytorycznych podstaw do oceny poprawności postępowania związanego z opiniowaniem.

„EDUKATOR ZDROWOTNY W ZAKRESIE CUKRZYCY, OTYŁOŚCI I INNYCH CHORÓB PRZEWLEKŁYCH” – II EDYCJA

OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

Celem studiów jest wykazanie, jak ważną rolę pełni Edukator Zdrowotny w procesie edukacyjnym dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w wyniku chorób przewlekłych w placówkach oświatowych polskiego systemu edukacji powszechnej, a także w placówkach ochrony zdrowia.

Studia są przeznaczone dla osób związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia w aspekcie organizacyjno-funkcjonalnym.

Ważnym zagadnieniem poruszanym podczas studiów jest wspieranie pacjentów i ich otoczenia z chorobami przewlekłymi w społeczności lokalnej, środowisku pracy, nauczania i edukacji, w zakładach opieki zdrowotnej oraz placówkach opieki społecznej.

„NOWOCZESNE PROJEKTY BADAWCZE- METODOLOGIA PROWADZENIE I NADZÓR BADAŃ KLINICZNYCH – II EDYCJA

OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

Kierunek „Nowoczesne projekty badawcze – metodologia, prowadzenie i nadzór badań klinicznych” ma na celu przekazanie wiedzy z obszaru badań klinicznych, projektowania i zarządzania procesami. Powołanie studiów z tak innowacyjnym modelem kształcenia wpisuje się w aktualne trendy rozwoju badań klinicznych w Polsce.

W programie studiów zaplanowano 35 godzin zajęć praktycznych, które odbywają się w firmie CRO oraz w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Praktyki w CWBK, to niepowtarzalna okazja dla potencjalnych kandydatów, którzy planują swój rozwój zawodowy w zakresie niekomercyjnych, tzw. akademickich badań klinicznych oraz Ośrodkach badawczych. Praktyki w firmie CRO natomiast, to możliwość poznania środowiska organizacji, które wspierają Sponsorów i nadzorują badania kliniczne.

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prowadzi także specjalizacje dla:

  • diagnostów laboratoryjnych z:

    • Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej,
    • Laboratoryjnej Genetyki Medycznej,
    • Laboratoryjnej Transfuzjologii Medycznej,
    • Laboratoryjnej Toksykologii Medycznej,
    • Cytomorfologii Medycznej.
  • farmaceutów z:

    • Farmacji Aptecznej,
  • osób z wykształceniem niemedycznym w zakresie Radiofarmacji (w przygotowaniu Fizyka Medyczna).

CKP UM w Łodzi prowadzi również:

  • szkolenia ciągłe dla farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych,
  • e-learning,
  • kursy i staże podyplomowe dla lekarzy i lekarzy dentystów,
  • practical training dla lekarzy i lekarzy dentystów w j. angielskim.

Kursy i studia podyplomowe prowadzone są przez najlepszą kadrę uniwersytecką i najznamienitszych specjalistów w danej dziedzinie.

Dokładamy wszelkich starań, aby jakość merytoryczna szkoleń była na najwyższym poziomie. Dbamy również o wysoki standard obsługi administracyjnej, dzięki czemu kształcenie staje się przyjemnością.

Więcej informacji o studiach: www.okp.umed.pl
Rekrutacja: www.studiapodyplomowe.umed.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki