Orlen Ekstraliga. Piłkarki UKS SMS postraszyły mistrzynie Polski

Piłka nożna. W ostatnim meczu jesieni w Orlen Ekstralidze piłkarki UKS SMS Łódź grały z mistrzyniami Polski na ich boisku.

Już w 8 minucie mistrzynie strzeliły pierwszego gola. Po wrzutce w pole karne łodzianek Patrycja Balcerzak nie zatrzymała Dżesiki Jaszek, piłkarka GKS Katowice znalazła się w sytuacji sam na sam z Moniką Sowalską i pokonała łódzką bramkarkę.
Mecz dobrze zaczęła świeżo upieczona kadrowiczka Natalia Krezyman, ale nie miała szczęścia w strzałach. Wiktoria Zieniewicz, Nadia Krezyman i Oliwia Domin zostały powołane na mecze pierwszej reprezentacji Polski w Lidze Narodów przeciwko Ukrainie (1.12 w Stalowej Woli, godz. 18) i Grecji (5.12 w Sosnowcu, godz. 19).
Podopieczne trenera Marka Chojnackiego przejęły inicjatywę i częściej zagrażały bramce gospodyń. W 25 minucie bardzo dobrze strzeliła głową po rzucie rożnym Patrycja Balcerzak, ale bramkarka GKS Katowice popisała się świetną interwencją.
Później, do końca pierwszej połowy, tempo meczu spadło.
Zaraz po przerwie Kinga Seweryn znów uratowała drużynę mistrzyń, broniąc strzał z bliska aktywnej Nadii Krezyman.
W 66 minucie zbyt długo zwlekała ze strzałem Paulina Filipczak i z dobrej akcji łodzianek nic nie wyszło.
Później Magdalena Dąbrowska została sfaulowana tuż przed polem karnym GKS. Z wolnego uderzała Wiktoria Zieniewicz, ale przeniosła piłkę wysoko nad poprzeczką.
Zaraz po wejściu na boisko Klaudia Maciejko mogła wyrównać, ale strzeliła wprost w bramkarkę mistrzyń. Łodzianki postraszyły mistrzynie, ale nie przeniosło się to na gole.
Łodzianki w końcówce meczu przebywały non stop na przedpolu mistrzyń Polski, ale pomysłu na strzelenie wyrównującego gola nie było. W przedłużonym czasie gry Magdalena Dąbrowska strzeliła z daleka tuż nad poprzeczką. Była blisko szczęścia Dominika Gąsieniec, ale wynik meczu nie uległ zmianie.
W sobotę 25 listopada (12) łodzianki zagrają mecz 1/16 finału Pucharu Polski z ROW w Rybniku.

Orlen Ekstraliga
GKS Katowice – UKS SMS Łódź 1:0 (1:0)

Gole: 1:0 Dżesika Jaszek (8).
UKS SMS: Monika Sowalska - Wiktoria Zieniewicz, Patrycja Balcerzak, Daria Sokołowska, Aleksandra Stasiak - Gabriela Grzybowska (76, Dominika Gąsieniec), Oliwia Domin, Magdalena Dąbrowska, Nadia Krezyman - Paulina Filipczak (71, Julia Kolis), Karolina Majda (82, Klaudia Maciejko). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze:
Czarni Sosnowiec – Śląsk Wrocław 2:1 (Klaudia Miłek 37, Nikol Kaletka 70 - Oliwia Szperkowska 90-sam.)
Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków (odwołany z powodu złego stanu boiska)
Pogoń Szczecin – Rekord Bielsko-Biała 4:0 (Martyna Brodzik 28, Jaylen Crim 48, 66, Emilia Zdunek 86)
Medyk Konin – Pogoń Tczew 1:2 (Jelena Vujadinović 16 - Julia Olkiewicz 24, Klaudia Tobiczyk 75)
Stomilanki Olsztyn – APLG Gdańsk (niedziela, 12)
1.Pogoń Szczecin 11 29 34-6
2.GKS Katowice 11 26 25-10
3.UKS SMS Łódź 11 17 24-12
4.APLG Gdańsk 10 17 14-12
5.Czarni Sosnowiec 11 17 17-16
6.Górnik Łęczna 10 16 21-14
7.Pogoń Tczew 11 16 19-30
8.Śląsk Wrocław 11 14 20-21