OrlenLIGA. Łodzianki przegrały z Chemikiem Police 0:3

Blisko 3 tysiące widzów w niedzielę 11 grudnia oglądało mecz na szczycie Orlen Ligi. Lider i mistrz Chemik Police podejmował wicelidera i objawienie ligi drużynę Grot Budowlanych Łódź.

Po cichu liczyliśmy na niespodziankę, ale niestety, mistrzynie zagrały bardzo zmobilizowane i wygrały w trzech setach. Mecz trwał 69 minut.

Łodzianki rozpoczęły bardzo dobrze, odwrotnie niż w poprzednich meczach, kiedy początki setów oddawały rywalkom. Tym razem w meczu z Chemikiem podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza punktowały i wyszły na prowadzenie 4:1. Od tego momentu gospodynie zdobyły sześć punktów, a łodzianki tylko jeden. Nie do zatrzymania była atakująca Chemika Katarzyna Zaroślińska.

Nasz zespół jeszcze poderwał się do walki i doprowadził do remisu 16:16. Niestety, nastąpił chwilowy kryzys i liderki zdobyły pięć punktów z rzędu.

W drugim secie gospodynie odjechały szybko na 7:2 i przewagę bezpiecznie dowiozły do końca.

Trzymaliśmy kciuki, by łodzianki przełamały się w trzecim secie. Trwała zacięta walka punkt za punkt. Przy stanie 12:12 Chemik jednak potrafił złapać właściwy rytm gry. Stopniowo powiększał lider przewagę, a łodzianki nie były w stanie przeciwstawić się tej silnej drużynie.

Można jednak liczyć, że w meczu reważowym w Atlas Arenie przewaga będzie należała do naszej drużyny. Trzeba tylko znaleźć sposób na zatrzymanie Katarzyny Zaroślińskiej.

W innym meczu na szczycie Impel wygrał z Pałacem i ma tylko trzy punkty straty do drużyny Grota Budowlanych Łódź.

prezes Grot Budowlanych: Wszystkie dziewczęta zasłużyły na słowa pochwały. Grały bardzo dobrze

OrlenLiga:

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:17, 25:21)

Grot Budowlani: Pavla Vincourova 4, Heike Beier 9, Sylwia Pycia 4, Kaja Grobelna 4, Martyna Grajber 6, Gabriela Polańska 5, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Julia Twardowska 7, Sylwia Pelc. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 0:3 (19:25, 17:25, 14:25), Muszynianka - Atom Trefl Sopot 3:1 (25:19, 12:25, 25:18, 26:24), PTPS Piła - MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (19:25, 25:22, 25:20, 19:25, 11:15), Legionovia - Budowlani Toruń 3:1 (25:11, 24:26, 25:23, 25:22), Developres Rzeszów - BKS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:19). Dziś KSZO - ŁKS Commercecon (18).