Orlikowa Liga Mistrzów w rugby tag [ZDJĘCIA]

Drużyny Szkoły Podstawowej nr 30 z Łodzi i Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa zostały zwycięzcami Orlikowej Ligi Mistrzów w rugby tag 2015. Finał rozegrano na Orliku Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie przy ul. Targowej.

W kategorii młodszej wygrała drużyna SP 30 z Łodzi w składzie: Oskar Izydorczyk, Natalia Tomczyk, Damian Słoniewski, Daniel Wierucki, Filip Prukacz, Michał Ciołkowski, Michał Kupis. Trener: Paweł Jurkowski.

5.SP 2 Stryków44-18

W kategorii gimnazjów wygrała drużyna Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa w składzie: Hubert Szmigiel, Hubert Lewandowski, Jakbu Szmajewski, Szymon Konwaluk, Tomasz Wyderka (najlepszy zawodnik turnieju), Jakub Głowacki, Krystian Gończar, Tomasz Wójcik, Mikołaj Draczyński, Patryk Zylak, Łukasz Czajkowski. Trenerzy: Bogdan Lewandowski, Anna Kłusek.

4.Gimnazjum 1 Łódź56-16

Młodzi rugbiści wzorują się na zawodnikach występujących w Pucharze Świata. Wspaniale o najwspanialszym turnieju rugby opowiadał w Strykowie Ryszard Wiejski.

- Z podziwem patrzyłem, jak gracie - mówił marszałek Witold Stępień po zorganizowanym w Strykowie turnieju rugby. – Jesteście sprawni i potraficie walczyć zespołowo. Zachęcam do uprawiania rugby. Rozmawiałem z prezesem Ryszardem Wiejskim o fascynującej rywalizacji w Pucharze Świata w Anglii. Życzę wam, abyście kiedyś mogli zagrać na tak wysokim szczeblu rugby.

Zawody zostały wzorowo zorganizowane przez Budowlanych Łódź (wielkie brawa dla Zbigniewa Jurzysty i jego żony oraz dla Jadwigi Borusławskiej). Gościnnością rugbistów urzekli: Grzegorz Kozłowski - wiceprzewodniczący rady miejskiej w Strykowie, Anna Sasin - sekretarz gminy Stryków i Małgorzata Dzieciuchowicz - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie.