Ósma wygrana piłkarek TME SMS Łódź. Paulina asem w rękawie trenera Chojnackiego

Trener TME SMS Łódź Marek Chojnacki
Trener TME SMS Łódź Marek Chojnacki Fot. Krzysztof Szymczak
Piłkarki TME SMS, liderki tabeli ekstraligi piłki nożnej kobiet, odniosły ósmą wygraną w tym sezonie.

Przed meczem z GKS Katowice trener Marek Chojnacki przestrzegał i miał rację: – Kiedyś to my mogliśmy wygrywać, a przeciwnik musiał. Teraz role się odwróciły. Na razie dobrze wpływa to na zespół. Oprócz remisu z Czarnymi Sosnowiec wygraliśmy wszystkie mecze. Uważam, że może być to trudniejsze spotkanie niż w poprzedniej kolejce.
Trener miał rację, ale na szczęście łodzianki pokazały klasę. W 30 minucie straciły gola z karnego. W przerwie trener Marek Chojnacki zdjął z boiska Ewelinę Piórkowską (zastępowała Darię Kurzawę, która przeszła zabieg złamanego nosa), a wpuścił na boisko Paulinę Filipczak. Nowa zawodniczka wyrównała po dobrej akcji – asyście Dominiki Kopińskiej po dośrodkowaniu Nadii Krezyman.
Było nerwowo, ale w 78 minucie znów Paulina Filipczak zaatakowała, została sfaulowana w polu karnym, a jedenastkę wykorzystała Gabriela Grzybowska. Paulina okazała się asem w rękawie trenera Marka Chojnackiego. ą

TME SMS Łódź - GKS Katowice 2:1 (0:1)

0:1 - Marlena Hajduk (30, karny), 1:1 - Paulina Filipczak (53), 2:1 Gabriela Grzybowska (78, karny).
TME SMS: Oliwia Szperkowska - Yurina Enjo (67, Alicja Sokołowska), Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Ewelina Piórkowska (46, Paulina Filipczak) - Nadia Krezyman, Ernestina Abambila, Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia (73, Dominika Gąsieniec) - Klaudia Jedlińska (90, Oliwia Malesa), Dominika Kopińska (84, Wiktoria Skrzypińska). Trener: Marek Chojnacki.

Inne mecze: KKP Bydgoszcz - Olimpia Szczecin, Śląsk Wrocław - AZS UJ Kraków, Tarnovia Tarnów - APLG Gdańsk 2:3, Medyk Konin - Górnik Łęczna 3:5, Rekord Bielsko-Biała - Czarni Sosnowiec przełożony na 10 listopada.