PGE Skra Bełchatów w formie przed Ligą Mistrzów. Była blisko ogrania lidera z Kędzierzyna-Koźle. Zdjęcia

Siatkówka. Nie ma co owijać w bawełnę. Siatkarze PGE Skry wypuścili z rąk wielką szansę. Byli blisko pokonania Zaksy Kędzierzyn-Koźle, lidera który jeszcze nie przegrał w tym sezonie. Od wtorku PGE Skra Bełchatów grać będzie w Lidze Mistrzów.

Siatkarze PGE Skry postawili bardzo wysoko poprzeczkę liderowi. W pierwszym secie nasi siatkarze wygrali do 22, prezentując dojrzalszą siatkówkę. To samo było w secie drugim, gdy PGE Skry prowadziła 20:17. Niestety, coś zacięło się w sprawnie działającej bełchatowskiej maszynie. Straciła sześć punktów z rzędu i przegrała seta. Gdyby wygrała seta na 2:0...
Tymczasem z bełchatowian zeszło powietrze. W trzecim secie tylko statystowali i przegrali do 13. Kiedy gospodarze spodziewali się łatwego zwycięstwa w czwartym secie, siatkarze PGE Skry znów wrócili do gry na wysokim poziomie. Kapitalne serwisy Bartosza Filipiaka rozbiły rywala, Skra wygrała do 26 i konieczny był tie-break. Nie grał już Kacper Piechocki, który doznał kontuzji. Zaksa wygrała mecz 3:2, ale dobra gra PGE Skry zwiastuje emocje w Lidze Mistrzów.
Od wtorku do czwartku siatkarze PGE Skry Bełchatów grać będą w turnieju Ligi Mistrzów w... Kędzierzynie-Koźlu. We wtorek 8 grudnia zagrają właśnie z gospodarzami turnieju Zaksą (godz. 20.30), w środę zmierzą się z belgijskim Lindemans Aalst (18), a w czwartek 10 grudnia z tureckim Fenerbahce Stambuł (18).

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:23, 25:13, 26:28, 15:7)

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour 16, Mateusz Bieniek 13, Bartosz Filipiak 16, Milan Katić 8, Karol Kłos 9, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Mihajlo Mitić, Mikołaj Sawicki, Robert Milczarek (l). Trener: Mieszko Gogol.

Inne mecze: Resovia – Warta Zawiercie 3:0, MKS Będzin - Czarni Radom 1:3.