PGE Skra Bełchatów wytrzymała nerwowo niezwykłe końcówki. Scenariusz chyba pisał Alfred Hitchcock

Dick Kooy, holenderski przyjmujący z włoskim paszportem, zagrał dobry mecz z AZSOlsztyn Fot. PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. Siatkarze PGE Skry Bełchatów stworzyli horror w meczu z AZSOlsztyn.

W pierwszym secie bełchatowianie przegrywali już 21:23, ale wygrali do 23. Brawa zebrali kolejno: Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour i dwukrotnie Dick Kooy. Drugi set należał do gospodarzy, a w trzecim po zaciętej walce nasz zespół wygrał do 26, choć olsztynianie mieli już piłkę setową. Podobnie było w czwartym secie (24:23 i 25:24 dla AZS), ale i tym razem bełchatowianie wytrzymali nerwowo niezwykłą końcówkę i wygrali seta do 26. MVPzostał Milad Ebadipour. PGESkra działa jak Alfred Hitchcock.

Siatkarze PGE Skry po meczu z AZS Olsztyn od razu wylecieli do Bułgarii na mecz Pucharu CEV. Spotkanie z Neftochimikiem Burgas zaplanowano na 11 stycznia, na godz. 19 czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce).
Do Polski drużyna wróci dopiero w środę i będzie miała zaledwie dwa dni na przygotowania do kolejnego meczu. 14 stycznia wyjedzie do Nysy, gdzie dzień później zagra ze Stalą (godz. 17.30). Po tym meczu PGE Skrę czeka rewanżowy mecz z Neftochimikiem (18 stycznia o godz. 18 w hali Energia). W styczniu bełchatowianie rozegrają jeszcze trzy mecze: u siebie z Jastrzębskim Węglem (PlusLiga) oraz Resovią (Puchar Polski) i na wyjeździe z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

AZSOlsztyn - PGE Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 25:21, 26:28, 26:28)
PGE Skra: Milad Ebadipour 16, Mateusz Bieniek 8, Aleksander Atanasijevic 17, Dick Kooy 17, Karol Kłos 11, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Mikołaj Sawicki, Damian Schulz 1, Mihajlo Mitić, Robert Täht 4. Trener: Slobodan Kovac.
Inne mecze PlusLigi: Ślepsk Suwałki – Warta Zawiercie 0:3, Stal Mysa – Jastrzębski Węgiel.