PGE Skra Bełchatów zaczęła jak Mikołaj, ale wygrała i uniknęła rózgi

Atakuje PGE Skra Bełchatów Grzegorz Łomacz do Karola Kłosa
Atakuje PGE Skra Bełchatów Grzegorz Łomacz do Karola Kłosa PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. Po pierwszym secie zamierzaliśmy dać tytuł: „PGE Skra w roli Mikołaja”.

Podopieczni trenera Mieszko Gogola sprawili bowiem wielki niespodziewany prezent rywalom – absolutnemu beniaminkowi drużynie Ślepsk Malow Suwałki. Goście przystąpili do spotkania bez kompleksów, natomiast bełchatowianie z Mariuszem Wlazłym w składzie chyba zlekceważyli rywala. PGESkra planowo prowadziła 23:20, ale zbyt wcześne uwierzyła, że set jest wygrany. Goście walczyli w końcówce, a w ostatniej piłce zablokowali samego Mariusza Wlazłego.
Podbudowani nieoczekiwanym przebiegiem meczu goście poszli za ciosem. W drugim secie objęli prowadzenie 10:7 i później w końcówce seta 23:20. Nasza drużyna potrafiła doprowadzić do wyrównania. Siatkarze z Suwałki mieli jednak piłkę setową (24:23), ale wtedy Artur Szalpuk potwierdził, że ma nerwy ze stali. Uzyskał punkt po ataku blok-aut. Ważne punkty zdobył lider drużyny Mariusz Wlazły i PGESkra mogła cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie 29:27.
Wtrzecim secie goście uciekali, gospodarze gonili. Było 6:9, by za kilka minut notować remis 10:10. Później przegrywaliśmy 10:13, ale za moment na tablicy widniał wynik po 13. Gospodarze odrobili straty, ale drużyna z Suwałk trzymała się dzielnie do remisu 23:23. Końcówka należała do naszych siatkarzy, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu.
Czwarty set należał do podrażnionych bełchatowian. Tym samym Mikołaj nie przyniesie naszym siatkarzom rózgi. Prezenty będą. Nasz zespół mimo słabszej gry potrafił wygrać, a to właśnie się liczy. Nadal – choć ma jeden mecz rozegrany więcej od Vervy – jest wiceliderem PlusLigi, a to powód do dumy.
Ślepsk Suwałki okazał się solidnym rywalem, wygrał już 5 razy w tym sezonie.
PlusLiga
PGE Skra Bełchatów – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (26:28, 29:27, 25:23, 25:20)

PGESkra: Norbert Huber 9, Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 5, Karol Kłos 11, Mariusz Wlazły 22, Artur Szalpuk 20, Robert Milczarek (l) oraz Jakub Kochanowski 12, Milan Katić 8, Dusan Petković 1, Kacper Piechocki (l). Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: Resovia – Czarni Radom 3:1, Visła Bydgoszcz – MKSBędzin 2:3, GKSKatowice – Aluron Zawiercie 3:1, Cuprum Lubin – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3, AZSOlsztyn – Verwa Warszawa 1:3, Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3.