Pięć setów w derbach Łodzi siatkarek nr 1: ŁKS Commercecon - Grot Budowlani. Zdjęcia

W ćwierćfinale Tauron Ligi doszło do derbów Łodzi. W pierwszym meczu (gra się do dwóch zwycięstw) broniące tytułu siatkarki ŁKS Commercecon przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 2:3.

Kibice gospodarzy, czyli w tym meczu ŁKS Commercecon zadbali o efektowną oprawę. Przed meczem wywiesili długi baner o treści: „Tu mocniej biją nasze serca od 116-tu pięknych lat”.
Obie drużyny chciały za wszelką cenę wygrać pierwszego seta, który ustawiłby mecz. Najpierw przewagę 15:12 osiągnęły siatkarki Grot Budowlanych, ale później zawodniczki ŁKS Commercecon wyrównały i trwała walka punkt za punkt. Pierwszą piłkę setową miały podopieczne trenera Macieja Biernata po ataku Małgorzaty Lisiak. Następna akcja, to złe przyjęcie Zuzanny Góreckiej i skuteczny atak Kingi Różyńskiej. Seta wygrały siatkarki Grot Budowlanych.

Trener Alessandro Chiappini często rotował składem, a trener Maciej Biernat na początku meczu grał jedną szóstką.

W drugim secie kibice ŁKS byli przerażeni, gdy rywalki prowadziły 20:17. Kolejnych sześć akcji Łódzkich Wiewiór zakończyło się sukcesem gospodyń tego meczu. Prowadzenie 23:20 uspokoiło fanów klubu z al. Unii. Budowlani jeszcze raz się poderwały (24:24), ale ataki Amandy Campos i Julity Piaseckiej dały zwycięstwo ŁKS Commercecon.

Podrażnione siatkarki Grot Budowlanych w trzeciej partii uciekły na 13:9 i utrzymały dystans do stanu 20:17. Gospodynie zdobyły jednak dwa punkty i gdy wydawało się, że złapały właściwy rytm, podopieczne trenera Macieja Biernata udanie zakończyły trzy akcje. Było 23:19 dla Grot Budowlanych. Seta wygrał ten zespół 25:21.
Czwarty set należał do ŁKS Commercecon i wszystko zaczęło się od nowa.

O wyniku musiał zdecydować tie-break. Obie drużyny toczą wyrównany bój: 2:2, ale zmiana stron nastąpiła przy wyniku 5:8. Siatkarki Grot Budowlanych były bliżej wygranej. Po serii błędów podopiecznych trenera Macieja Biernata znów notujemy remis 8:8. Atak Jeleny Blagojević - 8:9. As serwisowy Any Bjelicy - 8:10. Zablokowana Julita Piasecka - 8:11. Piąty udany blok Małgorzaty Lisiak. Znów Jelena Blagojević - 8:12. Zuzanna Górecka - 9:12. Fenomenalnie grająca Ana Bjelica trafia - 9:13. Blok Mackenzie May - 9:14. Ostatni krzyczą kibice Grot Budowlanych. Anastazja Hryshchuk - 10:14. Skuteczny atak Mackenzie May - 10:15. Koniec meczu wygranego przez Grot Budowlanych. MVP spotkania. Małgorzata Lisiak.

Drugi derbowy mecz, którego gospodarzem w Sport Arenie w Łodzi będzie zespół Grot Budowlanych odbędzie się we wtorek 26 marca o 17.30. Trzeci ewentualny mecz zaplanowano na sobotę 30 marca, godz. 16.

ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 2:3 (23:25, 26:24, 21:25, 25:22, 10:15)
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke 3, Julita Piasecka 19, Kamila Witkowska 12, Anastazja Hryshchuk 15, Amanda Campos 13, Aleksandra Gryka 10, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Kinga Drabek (l), Zuzanna Górecka 1, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 9, Aleksandra Dudek 1, Paulina Zaborowska. Trener: Alessandro Chiappini.
Grot Budowlani: Ana Bjelica 17, Jelena Blagojević 12, Małgorzata Lisiak 17, Ewelina Wilińska 2, Mackenzie May 27, Kinga Różyńska 15, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska, Weronika Sobiczewska 1, Andrea Mitrović 1. Trener: Maciej Biernat.