Piłka kobieca. Ależ to był mecz: TME UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna 1:1. Karne, słupki, bramki, parady, strzały i remis [ZDJĘCIA]

Bardzo ciekawy przebieg miał mecz mistrza Polski z wiceliderem tabeli, rozegrany na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. W meczu TME UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna padł remis 1:1.

Od początku meczu łodzianki narzuciły swój styl rywalkom i osiągnęły przewagę. W 6 minucie faulowana w polu karnym była Adriana Achcińska. Sędzia Angelika Gębka podyktowała jedenastkę. Adriana Achcińska, reprezentantka Polski, która do tej pory była bezbłędna w lidze i kadrze, tym razem trafiła w słupek bramki Górnika.
Do przerwy gra była ciekawa, ale żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola.
Po zmianie stron swój wielki talent ujawniła Paulina Filipczak. Królowa strzelczyń i świeżo upieczona reprezentantka Polski wbiegła odważnie między dwie obrończynie Górnika, znalazła się w sytuacji sam na sam i pokonała bramkarkę mistrzyń Polski.

Górnik próbował odrobić straty i miał ku temu doskonałą okazję w 72 minucie. Sędzia podyktowała rzut karny dla mistrzyń. Emilia Zdunek trafiła w ten sam słupek, jak na początku meczu Adriana Achcińska.
Wydawało się, że podopieczne trenera Marka Chojnackiego dowiozą wygraną do końca meczu. Niestety, na 4 minuty przed końcem dobrze grająca Katarzyna Konat sfaulowała Marcjannę Zawadzką i sędzia podyktowała trzecią w tym meczu, a drugą dla Górnika jedenastkę. Tym razem pewnym strzałem z karnego popisała się czołowa napastniczka ligi, była zawodniczka SMS Łódź Nikola Karczewska.
Choć do końca było gorąco, wynik meczu nie uległ zmianie.

Adriana Achcińska powiedziała po meczu: - Naszym celem minimum był remis, bo przecież mierzyłyśmy się z mistrzyniami Polski Górnik nie wykorzystał jedenastki, podobnie jak i ja. Uważam, że obie strony powinny być zadowolone z remisu.

Mecz był transmitowany przez TVP Sport i był doskonałą promocją piłki nożnej kobiet i Łodzi.

11. kolejka Ekstraligi: TME UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna 1:1

Gole:
1:0 Filipczak (55)
1:1 Karczewska (86-karny)

TME UKS SMS Łódź: Monika Sowalska - Klaudia Jedlińska, Wikoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Daria Kurzawa (83, Yurina Enjo) - Adriana Achcińska, Anna Sokołowska - Dominika Gąsieniec (75, Tatsiana Markusheuskaya), Maria Zbyrad (90, Julia Mordel), Gabriela Grzybowska - Paulina Filipczak. Trener: Marek Chojnacki

W 1/16 finału Pucharu Polski (mecze 18 listopada), TME UKS SMS Łódź zmierzy się z UKS SMS Łódź U-19, natomiast UKS SMS Łódź U-17 zagra na wyjeździe z innym drugoligowcem - Respektem Myślenice.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?