Piłkarki UKS SMS strzeliły cztery gole. Pierwsze zwycięstwo łodzianek

Nad bramkarką AZS Wrocław przeskakuje Klaudia Jedlińska
Nad bramkarką AZS Wrocław przeskakuje Klaudia Jedlińska Grzegorz Gałasiński
W 3. kolejce Ekstraligi piłkarki SMS pokonały AZS Wrocław 4:0 (Osińska 19, Konat głową-32, Filipczak 44, Oleksiak 82)

SMS: Paturaj - Enjo, Zubczyk, Konat, Kurzawa (70, Zieniewicz) - Turkiewicz (70, Wesołowska), Zbyrad, Parczewska, Osińska, Jedlińska (46, Stanović) - Filipczak (63, Oleksiak). Trener Chojnacki

Łodzianki dzięki tej wygranej awansowały na siódme miejsce w tabeli. Pierwszego gola strzeliła Maja Osińska po zagraniu Anity Turkiewicz. W 30. minucie Katarzyna Konat trafiła w poprzeczkę, a dwie minuty później, po wolnym Kasandry Parczewskiej, uderzeniem głową już do siatki. Łodzianki zeszły na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem Maria Zbyrad wypuściła Paulnę Filipczak, która wykorzystała sytuację sam na sam. Wynik ustaliła Paulina Oleksiak po prostopadłym zagraniu Kasandry Parczewskiej.
SMS miał jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, AZS ani jednej przez 90 minut.

W nadchodzącą sobotę, łodzianki zagrają w Szczecinie z Olimpią (godz. 11).

Inne wyniki: Olimpia Szczecin - Górnik Łęczna 0:7, GKS Katowice - AZS Wałbrzych 1:2, Czarni Sosnowiec - Mitech Żywiec 3:1, Polonia Poznań - Medyk Konin, AZS Biała Podlaska - AZS UJ Kraków 3:3.

12.Polonia Poznań203-8

25.08: Olimpia Szczecin - UKS SMS Łódź, Górnik Łęczna - AZS Kraków, Mitech Żywiec - AZS Biała Podlaska, Medyk Konin - Czarni Sosnowiec, AZS Wałbrzych - Polonia Poznań, AZS Wrocław - GKS Katowice.

Juniorki SMS wygrały na inaugurację sezonu 2018/2019 z Polonią w Środzie Wielkopolskiej 4:1!

Bramki:
12' Julia Mordel (karny na K. Kałużnej),
45' samobójcza ( po akcji Giętkowska z Bergier)
56' Kasia Kałużna (asysta J. Mordel),
58' Julia Mordel (asysta E. Piórkowska)
60' bramka dla Polonii

Skład SMS: Szperkowska Silny, Sokołowska (75, Lewandowska), Piorkowska (70, A. Marczak), Kobylińska, Gródka (60, N. Marczak), Bergier (60, Markowicz), Kałużna (80, Borkowska), Kołodziejek, Mordel, Giętkowska. Trener: Marzena Salamon.