MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piotrków Trybunalski: więźniowie pomgają poszkodowanym z Opoczna

kw
17 skazanych, osadzonych w oddziale piotrkowskiego aresztu śledczego w Goleszach pomaga poszkodowanym w powiecie opoczyńskim.

Grupa wzorowych z zachowania, jak podkreśla Jakub Białkowski, rzecznik piotrkowskiego aresztu, osadzonych pojechała właśnie do Białaczowa, do urzędu gminy, gdzie zostaną oddani do dyspozycji strażaków koordynujących akcją.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZNISZCZONYCH TERENÓW!

Burze i wichury, jakie przeszły nad regionem wczoraj popołudniu w powiecie opoczyńskim zniszczyły ponad 300 budynków.

***
Komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości:

Więźniowie pomogą usuwać skutki nawałnic w województwach łódzkim i mazowieckim

- W sytuacji z jaką, po przejściu wczorajszej nawałnicy, mamy do czynienia w województwach łódzkim i mazowieckim potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Ludzi, którzy tak dramatycznie ucierpieli, trzeba wspomóc - mówi minister Ssrawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Dlatego podjąłem decyzję: więźniowie pomogą usuwać skutki nawałnicy - dodaje.

Już teraz kilkudziesięciu więźniów z Aresztu Śledczego w Radomiu rusza na tereny najbardziej dotknięte przez żywioł. Na miejscu będą za kilka godzin. W województwie łódzkim w prace zaangażowanych zostanie także kilkudziesięciu więźniów z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Zarówno w Areszcie Śledczym w Radomiu, jak i w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim w gotowości do pracy jest kolejnych 200 więźniów (po 100 w każdym z aresztów).

- To jak duża grupa skazanych zostanie zaangażowana w prace, zależy od zapotrzebowania lokalnych władz. Deklaruję, że żaden przedstawiciel władz samorządowych, który zgłosi chęć zaangażowania więźniów na swoim terenie, nie pozostanie bez pomocy - dodaje Krzysztof Kwiatkowski.

To gdzie więźniowie będą pracować zależy także od konsultacji z lokalnymi władzami oraz m.in. strażą pożarną.

***

To nie pierwszy raz, kiedy - decyzją Ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego - pomagają w usuwaniu skutków przejścia żywiołów.

Jako przykład cennych i interesujących inicjatyw, prowadzonych w ramach Programu Ministerstwa Sprawiedliwości, należy podkreślić udział funkcjonariuszy i więźniów w:
- walce z powodzią: przy umacnianiu wałów, niesieniu pomocy poszkodowanym (1600 funkcjonariuszy, 8000 skazanych),
- przy usuwaniu skutków powodzi (1000 funkcjonariuszy, 6000 skazanych),
- przy pracach związanych z odśnieżaniem (ok. 2000 skazanych),
- przy pracach na terenie nadleśnictw w wyniku podpisanego w 2010 r. porozumienia pomiędzy CZSW, a Lasami Państwowymi (ok. 150 skazanych).

Skazani pomagają też schroniskom dla bezdomnych zwierząt, porządkują opuszczone i zapomniane cmentarze, pracują na terenie nadleśnictw. Wszystkie te działania mają walor resocjalizacyjny i sprzyjają powrotowi skazanych do życia w społeczeństwie po zakończeniu odbywania kary.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki