Dziennik Łódzki

  Krystyna Michalska

  Krystyna Michalska,

  animatorka kultury, od niemal 40 lat związana z Miejskim Domem Kultury w Radomsku. Na co dzień kieruje Działem Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez. Film i kino od zawsze było jej pasją. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką wielu imprez filmowych. Przez wiele prowadziła Dyskusyjny Klub Filmowy. Dzięki jej staraniom w 2012 roku została przeprowadzona Cyfryzacja Kina MDK, która wpłynęła na jakość oglądanych filmów i ułatwiła dostęp radomszczańskiej publiczności do premier filmowych.
  Programuje i koordynuje Różewicz Open Festiwal – największe wydarzenie artystyczne, poświęcone twórczości Braci Różewiczów. Wspólnie z zespołem MDK realizowała projekty artystyczne, edukacyjne i animacyjne, m.in. Radomsko w roli głównej, Teatr Polska – Jedziemy z Teatrem, Radomszczańskie Spotkania Integracyjne, Radomszczańskie Dni Rodziny, Europejskie Dni Dziedzictwa. Koordynuje działalność Regionalnej Sceny Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Jest członkiem zarządu Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku. W 2016 roku została powołana do Rady Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
  Za swoją pracę nagrodzona Medalem Miasta Radomska i Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Lubi swoją pracę, książki i podróże. Przekonana, że zawsze warto „robić swoje”.

  Krystyna Michalska

  8 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  1244 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo