PlusLiga. Lider za silny dla siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Niełatwo łączyć ligę i puchary

Zawodnicy PGE Skry Bełchatów cieszą się podczas meczu 20. kolejki Ekstraklasy siatkarzy z Asseco Resovią Rzeszów. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Opromieniona efektownym zwycięstwem nad Galatasaray w Stambule PGE Skra Bełchatów nie sprostała liderowi PlusLigi Asseco Resovii.

Rzeszowianie na swoim parkiecie od pierwszego seta narzucili własny rytm w tym meczu. Wygrali do 20. Przebieg drugiej parti był podobny. Resovia od początku uzyskała przewagę i utrzymała ją do końca. Maciej Muzaj i Torey DeFalco byli wiodącymi postaciami w drużynie gospodarzy. W zespole PGE Skry nie wystarczała skuteczna gra Aleksandra Atanasijevicia. Gospodarze lepiej grali zagrywką od bełchatowian.
Siatkarze PGE Skry nie odwrócili losów meczu także w trzecim secie i przegrali gładko 0:3. Nie jest łatwo łączyć ligę z pucharami. Niepotrzebnie w grę bełchatowian wkradła się nerwowość, niektórzy zawodnicy mieli pretensje do siebie, co nie buduje odpowiedniej atmosfery.
W końcówce urazu, miejmy nadzieję, że niegroźnego, doznał Dick Kooy.
Ligowy klasyk trwał tylko 74 minuty... Bełchatowianie są dopiero na 11 miejscu w tabeli. Wierzymy, że mimo kłopotów, awansują do czołowej ósemki play-off.

W kolejną niedzielę - 22 stycznia - także o 14:45 PGE Skra zagra w Warszawie z tamtejszym Projektem. W czwartek 26 stycznia, po blisko miesiącu przerwy, żółto-czarni wrócą wreszcie na domowy parkiet. O 20:30 w hali Energia rozpocznie się rewanżowe spotkanie Pucharu CEV z tureckim Galatasaray. W pierwszym meczu, który odbył się w miniony wtorek w Stambule, bełchatowianie wygrali 3:1 i są o krok od awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Miesiąc zakończy starcie 22. kolejki PlusLigi z Barkomem Każany Lwów - rozpocznie się ono w niedzielę 29 stycznia o godz. 17:30 w hali Energia. Klub wkrótce poinformuje o starcie sprzedaży biletów na mecze z Galatasaray i Barkomem.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)
PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos 2, Grzegorz Łomacz, Filippo Lanza 8, Mateusz Bieniek 4, Aleksander Atanasijević 10, Dick Kooy 8, Jędrzej Gruszczyński (l) oraz Jakub Rybicki, Wiktor Musiał 1, Mihajlo Mitić. Trener: Joel Banks.