Półfinał mistrzostw Polski w Koszalinie. KSKK bez awansu [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Koszykarki KSKK Koszalin (białe stroje) w meczu z UKS La Basket/4 Ursus Warszawa dobrze radziły sobie tylko w pierwszej połowie. Jacek Wójcik
Przez trzy dni w koszalińskiej hali ZOS Gwardia o awans do finałów mistrzostw Polski U15 rywalizowały zespoły młodych koszykarek. Wywalczyły go drużyny z Wrocławia i Gdyni.

Koszaliński turniej rozgrywany był pod dyktando koszykarek Ślęzy BFD Wrocław. W pierwszym dniu rozbiły gospodynie turnieju, KSKK Koszalin 80:46 (27:7, 24:18, 19:9, 10:12), a w kolejnych GTK VBW Gdynia 92:56 i UKS La Basket/4 Ursus Warszawa 93:62. Przy takiej dominacji zespołu ze stolicy Dolnego Śląska, pozostałym przypadła walka o premiowaną, drugą lokatę.

Najlepiej poradziły sobie koszykarki z Gdyni, które w pierwszym dniu pokonały po wyrównanym meczu UKS La Basket/4 Ursus Warszawa 79:77. W drugim meczu zespół z Warszawy zmierzył się z KSKK. Podopieczne trenera Przemysława Pacynko obiecująco rozpoczęły mecz i przeważały do połowy drugiej kwarty. Później pozwoliły zdominować się rywalkom i przegrały wysoko 57:81 (17:15, 14:19, 8:24, 18:23).

Także ostatni mecz turnieju nie poszedł po myśli koszalińskich koszykarek. GTK VBW Gdynia pokonał je 72:51 (18:10, 21:18, 26:5, 7:18), pieczętując drugą lokatę i awans do finałów MP.

Zespół KSKK wystąpił w składzie: Olga Derlińska, Maja Dziadul, Patrycja Gąsiorek, Eliza Janaczyk, Agata Klimczyk, Adriana Kurenda, Weronika Ostaszewska, Zuzanna Sadłowska, Milena Sysak, Maja Szewczyk, Kornelia Wehrhausen, Aleksandra Woźniak.