Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policja w Łodzi ma nowego funkcjonariusza. To owczarek niemiecki Semafor. Będzie tropił przestępców i zabezpieczał mecze piłkarskie

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Przewodniczką Semafora została posterunkowy Aleksandra Wilk z Wydziału Prewencji KMP w Łodzi, która musiała ukończyć specjalistyczny i wymagający kurs zakończony egzaminem.
Przewodniczką Semafora została posterunkowy Aleksandra Wilk z Wydziału Prewencji KMP w Łodzi, która musiała ukończyć specjalistyczny i wymagający kurs zakończony egzaminem. Policja
Policja w Łodzi pozyskała nowego psa służbowego. Jest to dwuletni owczarek niemiecki Semafor, który – jak podkreślają stróże prawa – jest wybitnym specjalistą w tropieniu przestępców. W ten sposób w łódzkiej policji służy już dziewięciu czworonożnych funkcjonariuszy.

Na początku tego roku dzięki zastrzykowi gotówki z magistratu w wysokości 50 tys. zł zakupiono cztery policyjne psy służbowe. Były to: owczarek niemiecki Skuter, owczarek belgijski Szel, owczarek holenderski Szekla i owczarek niemiecki Semafor, który dopiero teraz debiutuje, bowiem do tej pory był na szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Zobacz więcej zdjęć

Pies policyjny: będzie tropił i patrolował

- Semafor przeznaczony jest do pełnienia służby patrolowej w aglomeracji łódzkiej. Do jego podstawowych zdań należy tropienie i ściganie sprawców przestępstw oraz uczestniczenie w działaniach prewencyjnych związanych z zabezpieczaniem meczów piłkarskich i innych imprez masowych – wyjaśnia aspirant Kamila Sowińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Przewodniczką Semafora została posterunkowy Aleksandra Wilk z Wydziału Prewencji KMP w Łodzi, która musiała ukończyć specjalistyczny i wymagający kurs zakończony egzaminem. Podczas takiego szkolenia uczyła się podstawowych zasad współpracy z psem służbowym oraz poznała zwyczaje swego pupila.

Pies policyjny psem na przestępców

Początki kynologii policyjnej to rok 1919 rok. To data powstania pierwszego Zakładu Hodowli i Tresury Psów Policyjnych w Warszawie założonego przez specjalistę tej dziedziny, podkomisarz Alojzego Grimma. Od tamtego momentu do teraz psy policyjne są nieocenionym atutem w walce z przestępczością. Obecnie w łódzkim garnizonie służbę pełni 46 psów policyjnych, w tym 36 patrolowo-tropiących.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki