Grzegorz Schetyna: To najgorszy rząd od 1989 roku

  Grzegorz Schetyna: To najgorszy rząd od 1989 roku

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ©Adrian Wykrota

  – Z tego miejsca pani premier obiecywała: pokora, praca, umiar. Koniec z arogancją władzy, koniec z pychą. Co, boli? Nigdy nie padły to tak nieprawdziwe słowa. Weryfikacja przyszła szybko. Wstyd. Po półtora roku rozliczamy was z obietnic. To najgorsza władza po 1989 roku – powiedział uzasadniając wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

  ©Adrian Wykrota

  – Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Ze wszystkich stron sceny politycznej słyszymy śmiech i prychanie. Nie rozumiecie, czym jest większość parlamentarna. To oręż opozycji, przyczynek do debaty i zadawania pytań, co dalej – powiedział Grzegorz Schetyna, kandydat PO na premiera, prezentując wniosek o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

  – Składamy wnioski o wotum nieufności poszczególnych ministrów, chcemy ich odwołać, ale teraz mamy inną sytuację, musimy rozmawiać o Polsce.
  Nie możemy mówić o stracie czasu. To nie ta debata jest stratą czasu, a półtora roku. Owszem, macie większość w Sejmie. Ale nie w kraju. Większość Polaków nie może już na was patrzeć i dobrze o tym wiecie. Chcą Polski samorządnej, bezpiecznej i nowoczesnej, a przede wszystkim zdrowej psychicznie. Ważnego partnera w Europie. Tego chcą wszyscy i obiecuję, że taką Polskę zaczniemy budować już pierwszego dnia po wygranych wyborach – zapowiedział.

  – Z tego miejsca pani premier obiecywała: pokora, praca, umiar. Koniec z arogancją władzy, koniec z pychą. Co, boli? Nigdy nie padły to tak nieprawdziwe słowa. Weryfikacja przyszła szybko. Wstyd. Po półtora roku rozliczamy was z obietnic. To najgorsza władza po 1989 roku – zarzucał Schetyna.

  – Zdemolowaliście system prawny, podeptaliście konstytucję, podobnie jak niezależne sądy prokuraturę i instytucje publiczne. Stworzyliście Misiewiczów, ludzi bez kompetencji w spółkach skarbu państwa, wojsku. Klęska 1 do 27 w Brukseli okrywa was hańbą. To pokazuje jak szkodliwa dla polityki zagranicznej są wasze fobie. Rozbijanie bez opamiętania rządowych limuzyn. Chaos w kulturze i mediach publicznych. Demontaż armii. To wasze dokonania – podsumował Schetyna.

  – Pani poniesie za to odpowiedzialność, chociaż to nie pani decyzje szkodzą Polsce. To pan prezes Kaczyński rządzi dziś Polską. Zapłaci pan za to przed historią i musi pan to wiedzieć. Kierujecie Polskę w stronę dyktatorskiej Rosji. Musicie wiedzieć, że do tego prowadzą wasze działania – zarzucał lider PO.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spragniony

   ppzbb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Poproszę o wypowiedż największej i najtłustrzej świni PRL czyli BOLKA.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   słodziutki debilek grzesiek

   ppzbb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jedno co mu się udało to pokazać że jest głupszy od Bolka i w tym go nikt nie pobije.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mimo licznych próśb Polaków

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   W Tworkach nie przyjmiemy Grzegorza Schetyny na leczenie, bo przyjmujemy chorych psychicznie potrzebujących pomocy, tonący w swojej głupocie parlamentarni głupcy niestety nie kwalifikują się u nas...rozwiń całość

   W Tworkach nie przyjmiemy Grzegorza Schetyny na leczenie, bo przyjmujemy chorych psychicznie potrzebujących pomocy, tonący w swojej głupocie parlamentarni głupcy niestety nie kwalifikują się u nas na leczenie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   acde2

   wxyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   nawet nie che mi się tego czytać, tyko KUP DOSTĘP i KUP DOSTĘP, nadejdą czasy, że będziecie musieli zapłacić by ktoś to chciał przeczytać..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ostatnim normalnym był Mazowiecki

   patriot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Każdy następny, co się dorwał, czuł się jak na własnym rancho, które konsekwentnie niszczył.
   Następny w kolejce - Schetyna.
   Grzesiu, idz se lepyij polotać!
   PeOwce nie mają już mandatu do...rozwiń całość

   Każdy następny, co się dorwał, czuł się jak na własnym rancho, które konsekwentnie niszczył.
   Następny w kolejce - Schetyna.
   Grzesiu, idz se lepyij polotać!
   PeOwce nie mają już mandatu do krytykowania.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdrajcy

   Polak patriota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Mazowiecki to taki patriota jak Bolek. Gruba kreska odbija się nam do dzisiaj, jaki miał w tym cel? i dlaczego chciał zniszczyć Polskę razem z Bolkiem i Gieremkiem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty nie patriot, ty idiot..

   obudź się..! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2


   właśnie od grubej kreski żyda Mazowieckiego i braku pokomunistycznej lustracji zaczął się ten cały burdel w Polsce, który trwa do dzisiaj i będzie trwał nadal dzięki takim partiom jak PO, czy PiS...rozwiń całość


   właśnie od grubej kreski żyda Mazowieckiego i braku pokomunistycznej lustracji zaczął się ten cały burdel w Polsce, który trwa do dzisiaj i będzie trwał nadal dzięki takim partiom jak PO, czy PiS , a również innym "polskim partiom patriotycznym" kiełkującym od żydowskiego korzenia.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo