Ełk. Algierczyk będzie czekał na sąd w więziennej celi

  Ełk. Algierczyk będzie czekał na sąd w więziennej celi

  hel

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ełk. Algierczyk będzie czekał na sąd w więziennej celi
  W czwartek sąd utrzymał w mocy decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego o zabójstwo właściciela baru z kebabem. Wcześniej, jak pisaliśmy, odrzucił prośbę o wypuszczenie na wolność drugiego podejrzanego.
  Ełk. Algierczyk będzie czekał na sąd w więziennej celi
  Obaj pozostaną za kratami do końca marca. Niewykluczone, że do tego czasu zakończy się prokuratorskie śledztwo.

  - Zabezpieczyliśmy nagranie z monitoringu, który był przed lokalem i przesłuchujemy świadków - informuje Ryszard Tomkiewicz, naczelnik wydziału śledztw Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, która prowadzi postępowanie.

  Sprawa dotyczy zabójstwa w Ełku 21-letniego Daniela, który w sylwestrową noc, wraz kolegami wszedł do baru z kebabem i zamówił jedzenie oraz napoje.
  Następnie wybiegł z lokalu z dwiema butelkami coca-coli, nie płacąc za nie. W pościg za 21-latkiem ruszył Algierczyk, właściciel baru oraz kucharz. Ten ostatni jest Tunezyjczykiem. Mężczyźni dopadli 21-latka, doszło do szarpaniny. Algierczyk miał przytrzymywać ełczanina, a Tunezyjczyk zadać mu kilka ciosów nożem. Później pozostawili rannego na ulicy i poszli do lokalu.

  Zobacz także: Zabójstwo w Ełku: 21-latek zginął od ciosów nożem. Algierczyk i Marokańczyk bez zarzutów

  Obaj cudzoziemcy, decyzją ełckiego sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Tunezyjczyk, przed salą rozpraw płakał i zapewniał, że nikogo nie chciał zabić.

  Prokurator Tomkiewicz, zasłaniając się dobrem prowadzonego postępowania nie chce mówić, czy podejrzani przyznali się do winy.

  - Na pewno uczestniczyli w tym zdarzeniu - kwituje pytania śledczy.

  Obaj złożyli zażalenia na tymczasowe aresztowanie do Sądu Okręgowego w Suwałkach, ale ten odrzucił skargi. Uznał bowiem, że pierwsza instancji podjęła prawidłową decyzję.

  Zobacz także: Zamieszki w Ełku po zabójstwie Daniela. Policjanci zatrzymali już 31 osób

  Po śmierci 21-latka w Ełku, w rejonie baru wybuchły zamieszki, podczas których policja zatrzymała około 30 osób. Postępowanie w sprawie zakłócenia porządku prowadzi tamtejsza prokuratura.

  7 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Łódzkiego

  Do zabójstwa 21-letniego Daniela R. doszło w noc sylwestrową po awanturze przed barem. Miał dwie rany kłute, prawdopodobnie od noża.

  Zabójstwo w Ełku. Tunezyjczyk i Algierczyk z zarzutem zabójstwa 21-letniego Daniela (zdjęcia)

  Link do głównego zdjęcia

  Do zabójstwa 21-letniego Daniela R. doszło w noc sylwestrową po awanturze przed barem. Miał dwie rany kłute, prawdopodobnie od noża. ©Katarzyna Paszkowska

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo