Gmina Skaryszew. Usiłowanie zabójstwa noworodka. Uratowała...

  Gmina Skaryszew. Usiłowanie zabójstwa noworodka. Uratowała go ekipa pogotowia. Babcia zatrzymana

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Gmina Skaryszew. Usiłowanie zabójstwa noworodka. Uratowała go ekipa pogotowia. Babcia zatrzymana

  ©polskatimes.pl

  Starsza mieszkanka gminy Skaryszew zatrzymana za usiłowanie zabójstwa noworodka. Tuż po domowym porodzie, wyniosła dziecko w wiaderku do nieogrzewanej sieni.
  Gmina Skaryszew. Usiłowanie zabójstwa noworodka. Uratowała go ekipa pogotowia. Babcia zatrzymana

  ©polskatimes.pl  Zdarzenie miało miejsce 15 stycznia 2017 roku w jednej z miejscowości w podradomskiej gminie Skaryszew. Młoda kobieta urodziła dziecko w domu w obecności swoich rodziców i brata.

  Noworodek w wiaderku  Tuż po urodzeniu babka wyniosła noworodka w wiaderku do nieogrzewanej sieni. Matka uskarżała się jednak na rozmaite dolegliwości, prawdopodobnie pojawiły się komplikacje poporodowe. Wezwano pogotowie ratunkowe, ale bez informowania dyspozytora o urodzeniu się dziecka.

  Na miejscu ratownik medyczny stwierdził jednak, że kobieta przeszła poród i zapytał gdzie jest dziecko. Wówczas babka przyniosła z sieni wiaderko z noworodkiem, który nie dawał już oznak życia.

  - Podjęta akcja reanimacyjna przywróciła funkcje życiowe dziecka, przebywa ono nadal w szpitalu w stanie stabilnym - mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

  Zarzuty dla rodziny  Babka dziecka została przesłuchana pod zarzutem "usiłowania zabójstwa noworodka w zamiarze ewentualnym". Zdaniem prokuratury, wynosząc niemowlę tuż po porodzie w wiaderku do nieogrzewanego przedsionka, gdzie panowała temperatura kilku stopni Celsjusza i pozostawiając tam go na okres kilkudziesięciu minut, przewidywała i godziła się na to, że taki stan doprowadzi do wychłodzenia organizmu dziecka i jego zgonu.

  Dziecko przeżyło, gdyż załoga karetki pogotowia zareagowała prawidłowo i natychmiast podjęła akcję reanimacyjną. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował babkę na trzy miesiące, do 18 kwietnia 2017 roku.

  Zarzuty usłyszeli również ojciec i brat rodzącej.

  - Prokurator przesłuchał ich pod zarzutem, że mogąc udzielić pomocy bez narażenia siebie oraz innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nie udzielili jej noworodkowi, znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia - dodaje prokurator Chrabąszcz.

  Dziecko uratowane  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód w Radomiu. Prokurator o zaistniałej sytuacji powiadomił Sąd Rodzinny i Opiekuńczy, który niezwłocznie wdrożył postępowanie rozstrzygające kwestię władzy rodzicielskiej nad dzieckiem. Do tego czasu, po opuszczeniu szpitala noworodek będzie przebywał w rodzinie zastępczej.

  Przestępstwo nieudzielenia pomocy zagrożone jest do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei przestępstwo usiłowania zabójstwa zagrożone jest karą od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  Trwa loteria Echa Dnia. KLIKNIJ I SPRAWDŹ, JAK WYGRAĆ MIESZKANIE, SAMOCHÓD I NAGRODY PIENIĘŻNE  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gmina skaryszew usiłowanie zabójstwa noworodka. Uratowała go ekipa pogotowia

  Jak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Takich ludzi wysłać w kosmos bez powrotu jak można tak postąpić z noworodkiem powinni się wziąść za mops ze skaryszewa

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WSTYD

  Julia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Słucham???!!!! nie wierze w to co feministko od siedmiu boleści napisałaś. To dziecko sie urodziło, było żywe, oddychało, płakało. JAKA ABORCJA??? to stwierdzenie to abstracja, psa bym nie...rozwiń całość

  Słucham???!!!! nie wierze w to co feministko od siedmiu boleści napisałaś. To dziecko sie urodziło, było żywe, oddychało, płakało. JAKA ABORCJA??? to stwierdzenie to abstracja, psa bym nie wyrzuciła a tu mowa o dziecku!! nie życzę Tobie dzieci ponieważ widze obawy o ich wlasne zycie... wyraz wspolczucia tak niskiego poziomu. tragedia, ja tez mam prawo do wlasnego stwierdzenia i stwierdzam ze w takim razie jestes za MORDERSTWEMzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak wychował kościół ludzi, nauczając 1000 lat, skoro tak się zachowują ?!!!

  Krzysztof Kornatowicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  O ile mi wiadomo, Polacy to naród katolicki . Poszanowania praw boskich , szczególnie na prowincji naucza się polaków od pokoleń . Co byś zrobił z nauczycielem, który uczy Twoje normalne dziecko ,...rozwiń całość

  O ile mi wiadomo, Polacy to naród katolicki . Poszanowania praw boskich , szczególnie na prowincji naucza się polaków od pokoleń . Co byś zrobił z nauczycielem, który uczy Twoje normalne dziecko , a ono nic po latach nauki nie pojmuje ?! To pytanie stawiam Kościołowi katolickiemu - jak nas nauczyliście, skoro po setkach lat nauczania may takie przypadki ?! Co z was za nauczyciele wiary ?! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Noworodek

  Ula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  czyli zmartwychwstalo skoro nie dawalo oznak zycia a pozniej dawalo....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To taka późna aborcja

  Feministka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 13

  Brzuch kobiety należy do kobiety!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do fenimistki

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Idz sie lecz.
  Jak dziecku mozna cos takiego zrobic ?! Ilu ludzi stara sie o dziecko i moga miec! Nie chcesz dziecka od tego jest okienko zycia. Wielu ludzi znajdzie sie aby wychowac i dac dziecku...rozwiń całość

  Idz sie lecz.
  Jak dziecku mozna cos takiego zrobic ?! Ilu ludzi stara sie o dziecko i moga miec! Nie chcesz dziecka od tego jest okienko zycia. Wielu ludzi znajdzie sie aby wychowac i dac dziecku normalne zycie.
  A za taki Twoj komentarz to bym Ci dała bude dla psa .
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "późna aborcja"

  Zbyszek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Piękny trolling ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trace wiare w ludzkość

  Obużona "feministka" (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Słucham???!!! nie wierze w to co feministka napisala.... to poźna aborcja? TO DZIECKO BYŁO ŻYWE, urodziło się, wzięło pierwszy oddech, słychać na pewno było płacz wiec takie stwierdzenie z "PANI"...rozwiń całość

  Słucham???!!! nie wierze w to co feministka napisala.... to poźna aborcja? TO DZIECKO BYŁO ŻYWE, urodziło się, wzięło pierwszy oddech, słychać na pewno było płacz wiec takie stwierdzenie z "PANI" strony to chyba jakaś abstrakcja.. w takim razie ja tez stwierdze ze w takim razie, droga feministko, jestes za morderstwem. Nie życzę Ci dzieci, ponieważ widzę podstawy o obawy o ich własne zycie. wyrazy współczucia...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo