Złotoria. Samochód wjechał do rzeki Narew. Strażacy nie...

  Złotoria. Samochód wjechał do rzeki Narew. Strażacy nie znaleźli ciała kierowcy (zdjęcia)

  (adek)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Strażacy poszukują ciała kierowcy nissana pajero, który zatonął w Narwi w miejscowości Złotoria

  Strażacy poszukują ciała kierowcy nissana pajero, który zatonął w Narwi w miejscowości Złotoria ©Anatol Chomicz / archiwum

  Makabrycznego odkrycia dokonał pilot przelatujący nad Złotorią. W rzece zauważył zatopione auto.
  Strażacy poszukują ciała kierowcy nissana pajero, który zatonął w Narwi w miejscowości Złotoria

  Strażacy poszukują ciała kierowcy nissana pajero, który zatonął w Narwi w miejscowości Złotoria ©Anatol Chomicz / archiwum

  W sobotę po południu moto-paralotniarz przelatujący nad miejscowością Złotoria zauważył w rzece Narew zanurzony samochód. Natychmiast powiadomił o tym policję.

  - Zgłoszenie z policji otrzymaliśmy o godz. 15.38 - mówi dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. - Na miejsce wysłaliśmy pięć zastępów, w tym wodno-nurkowe. Udało się ustalić markę samochodu, ale mimo trzech nurkowań nie odnaleźliśmy kierowcy.


  Akcję trzeba było przerwać z powodu słabej widoczności. Została wznowiona w niedzielę rano. Przeczytasz o niej w artykule: Złotoria. Straż pożarna wydobyła samochód z rzeki. Ciała kierowcy nie odnaleziono (zdjęcia)

  Siedem lat wcześniej kilkanaście kilometrów dalej doszło do podobnego wypadku. Po kilku dniach poszukiwań 14 stycznia 2010 roku w rzece Narew w miejscowości Radule odnaleziono wrak zatopionego terenowego nissana. Jechali nim geolodzy, którzy prawdopodobnie zgubili w nocy drogę i wjechali do rzeki. Padający śnieg zasypał ślady.

  Przeczytaj koniecznie: Czarny nissan geologów znaleziony na dnie Narwi. Harpunem szukali kolegów, ale nie znaleźli (zdjęcia i wideo)

  68 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Łódzkiego

  Przyjaciele Piotra i Rafała do końca uczestniczyli w poszukiwaniach. Próbowali zaczepić harpun o auto i za pomocą kamery sprawdzić, czy ktoś jest w środku.

  Czarny nissan geologów znaleziony na dnie Narwi. Harpunem szukali kolegów, ale nie znaleźli. (zdjęcia i wideo)

  Link do głównego zdjęcia

  Przyjaciele Piotra i Rafała do końca uczestniczyli w poszukiwaniach. Próbowali zaczepić harpun o auto i za pomocą kamery sprawdzić, czy ktoś jest w środku. Nie udało się. ©Anatol Chomicz  Ciało jednego z mężczyzn nadal znajdowało się w kabinie auta. Drugiego nie odnaleziono. Dopiero 28 marca 2010 roku zauważono je kilkanaście kilometrów dalej. Unosiło się w wodzie.

  Ciało w Narwi. To prawdopodobnie zaginiony geolog. (zdjęcia, wideo)

  Geolodzy wyjechali w nocy z 8 na 9 stycznia 2010 roku z Rzędzian czarnym nissanem patrolem. Przez kilka dni szukała ich policja, strażacy i przyjaciele z całej Polski. Auto leżące na dnie Narwi odnalazł 14 stycznia śmigłowiec straży granicznej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo