Strajk policji w Brazylii. W zamieszkach zginęło już 100...

  Strajk policji w Brazylii. W zamieszkach zginęło już 100 osób [ZDJĘCIA]

  Sylwia Arlak AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zamieszki w Brazylii
  1/9
  przejdź do galerii

  Zamieszki w Brazylii ©YASUYOSHI CHIBA/AFP/EAST NEWS

  Strajki funkcjonariuszy trwają w Brazylii w najlepsze. W ciągu sześciu dni zamieszek w południowo- wschodniej części kraju zginęło już ponad 100 osób – podała agencja Reutersa.
  Brazylijskie ulice patroluje 1200 żołnierzy, którzy usiłują zaprowadzić porządek w kraju. Zamknięte szkoły i instytucje publiczne, zawieszona komunikacja miejska, grabieże sklepów świadczą jednak o chaosie. – Zaangażowanie armii jest tymczasowe. Chodzi o umożliwienie negocjacji rządowych i przywórcenie spokoju na ulicach. Nie chcemy zastępować działań policji – oświadczył głównodowodzący siłami zbrojnymi Brazylii gen. Eduardo Villas Boas.

  W zamieszkach, które trwają od sześciu dni w stanie Espirito Santo zginęło już ponad 100 osób. Najwięcej ofiar zanotowano w Vitorii, stolicy stanu.- Nie możemy mówić o szczegółach, dopóki kryzys trwa. Pierwsze doniesienia świadczą jednak o tym, że większość ofiar związana była z handlem narkotykami lub z innymi przestępstwami – oświadczył rzecznik policji, Gustavo Tenorio.

  Strajkujący policjanci walczą o podwyżki płac w kraju targanym kryzysem finansowym. Istnieją obawy, że do podobnych zamieszek dojdzie również w Rio de Janeiro. Za trzy tygodnie miasto będzie gospodarzem najsłynniejszej imprezy karnawałowej na świecie, która przyciąga co roku imprezowiczów z całego świata. Służby bezpieczeństwa zaprzeczają jednak tym doniesieniom.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo