Polska - Portugalia. Sędzia z Walii nie pozwolił nam wygrać na Widzewie [ZDJĘCIA]

Rugby Europe Trophy 2018: Polska - Portugalia
Rugby Europe Trophy 2018: Polska - Portugalia Krzysztof Szymczak
Mecz rugby w Łodzi Polska - Portugalia. Sędzia z Walii nie pozwolił nam wygrać na Widzewie.

Polacy prowadzili 25:22 i byli o krok od sensacji. Sędzia z Walii tak długo przedłużał czas gry, aż w końcu rywale przyłożyli piłkę na naszym polu punktowym i wygrali. O mały włos nie doszłoby do krwawych rękoczynów.

Nie dziwimy się zdenerwowaniu naszych reprezentantów. Nie po to harowali przez 80 minut, by ktoś ich oszukał. Pan Daniel Jones niech sobie poszuka innej roboty.

Od 58 minuty Polacy musieli grać w osłabieniu, bo sędzia pokazał czerwoną kartkę Aleksandrowi Nowickiemu. Na stadionie Widzewa zgromadziło się 5 tysięcy widzów i nikt nie narzekał na nudę. Było co oglądać.

Mimo porażki Polacy utrzymali się w grupie Rugby Europe Trophy na kolejny sezon.

Polska - Portugalia 25:27 (13:10)

Punkty Polska: Przemysław Rajewski 10, Dawid Banaszek 10, Marek Płonka Jr. 5.

Skład Polski: Marcin Wilczuk (48, Adrian Ignaczak), Grzegorz Buczek (41, Adrian Chróściel), Sebastian Kostałkowski (41, Craig Bachurzewski), Adam Piotrowski, Piotr Wiśniewski, Aleksander Nowicki, Marek Płonka, Piotr Zeszutek, Mateusz Plichta, Dawid Banaszek, Tomasz Rokicki (53, Jakub Kamiński), Kewin Bracik, Valentine Beccuau, Alexandre Beccuau, Przemysław Rajewski.