Premier Cup 2013 na boiskach łódzkiej SMS [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego rozgrywany jest 14. finałowy turniej klubowych mistrzostw Polski do lat 14 Premier Cup 2013, którego współorganizatorami są Urząd Miasta Łodzi i Urząd Marszałkowski, a imprezie patronuje od czterech lat Polski Związek Piłki Nożnej.

Najlepszy piłkarz łódzkiego turnieju otrzyma puchar ufundowany przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu, przed laty gwiazdę Widzewa, Juventusu Turyn i Romy.

Wśród mistrzów województw jest najlepsza drużyna naszego regionu UKS SMS Łódź, prowadzona przez trenera Józefa Robakiewicza.

- Młodzież walczy na murawie z niezwykłą zapalczywością, a poziom techniczny wielu spotkań jest bardzo wysoki - mówi Janusz Matusiak, prezes łódzkiego UKS SMS.

Stawką rywalizacji jest nie tylko nieoficjalny tytuł mistrza Polski czternastolatków, ale także awans do rozgrywek europejskich Premier Cup U-15. Czołowe trzy drużyny naszego kontynentu pojadą na tradycyjnie organizowany przez Manchester United światowy finał rozgrywek piętnastolatków.

W minionym sezonie UKS SMS zajął trzecie miejsce, a wygrał Lech Poznań, który później był bliski awansu do światowych finałów na Old Trafford. W półfinale w Lublanie przegrał jednak karnymi z Dinamem Zagrzeb, które później wygrało finał światowy (z AC Milan 2:1)

Ćwierćfinały rozegrane będą w sobotę o godz. 10 i 11, a półfinały po południu o 15 i 16 przy ul. Milionowej 12. Finał natomiast odbędzie się w niedzielę o godz. 11 na głównej płycie. Godzinę wcześniej wybiegną na murawę zespoły, które walczyć będą o trzecie miejsce.