Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prognoza pogody na długi weekend od 1 maja do 5 maja. Jaka pogoda na majówkę? Sprawdź prognozę pogody 2.05.2023

Dariusz Matyjaszczyk
Dariusz Matyjaszczyk
Uwaga na przymrozki w poniedziałek 1 maja!
Uwaga na przymrozki w poniedziałek 1 maja!
Jaka pogoda na majówkę? Sprawdź prognozę pogody na długi majowy weekend od poniedziałku 1 maja 2023. W najbliższym tygodniu pogoda w Polce będzie bardzo zmienna i kształtowana przez następujące po sobie wyże i niże.

Jaka pogoda na majówkę 2023?

Aktualna pogoda na długi weekend przewiduje, że sobota będzie deszczowa, z kolei w niedzielę i poniedziałek więcej słońca i wielu regionach ciepło za sprawą rozbudowującego się od zachodu wyżu. Od wtorku zmiana w pogodzie, mogą pojawić się burze, a nad Polskę napłynie chłodniejsze powietrze. Następne dni raczej deszczowe, wrócą także nocne przymrozki.

Prognoza pogody na długi weekend

Prognoza pogody na niedzielę. W niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a w dzień od północnego zachodu będzie rozbudowywać się wyż i pojawi się wiele rozpogodzeń. Opady deszczu wystąpią głównie w południowo-wschodniej połowie kraju. Temperatura minimalna w nocy od 3°C na Pomorzu do 9°C lokalnie na południu. Temperatura maksymalna najniższa będzie nad morzem – około 8°C, a na pozostałym obszarze wzrośnie do 14-16°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Pogoda na długi weekend majowy - prognoza na poniedziałek 1 maja 2023

Poniedziałek dość słoneczny, po południu od zachodu zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Nie spodziewamy się jeszcze opadów. Temperatura minimalna od 0°C na północnym wschodzie (z przygruntowymi przymrozkami do –3°C) do 6°C na południu. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 15°C do 18°C, ale nad morzem będzie chłodniej – około 11°C. Wiatr słaby, z powodu przetaczającego się nad nami wyżu stopniowo skręci na kierunki wschodnie.

Uwaga przymrozki! Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW

W województwie łódzkim należy spodziewać się przymrozków w nocy i nad ranem w poniedziałek 1 maja 2023 roku. - informuje w komunikacie dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody na 2 maja

We wtorek najprawdopodobniej dostaniemy się w zasięg niżu, który przyniesie nam dużo chmur i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie Polski mogą rozwinąć się burze. Temperatura minimalna będzie w całym kraju dodatnia, od 5°C na północnym wschodzie do 10°C na południowym zachodzie. W dzień najchłodniej będzie na północnym zachodzie – od 8°C do 13°C, a na pozostałym obszarze temperatura maksymalna od 13°C do 17°C, a nawet do 20°C na Podkarpaciu. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych szybko skręcający na zachodnie.

Prognoza pogody na 3 maja 2023

Środa pochmurna, ale mogą pojawić się już większe przejaśnienia i przejściowe rozpogodzenia. Niemal wszędzie może padać przelotny deszcz, a w Tatrach śnieg. Temperatura minimalna wyniesie zwykle od 2°C do 5°C, ale w rejonach podgórskich możliwe są przygruntowe przymrozki. Temperatura maksymalna osiągnie od 9°C do 12°C, nad morzem około 8°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W czwartek możliwe kolejne ochłodzenie. Zachmurzenie będzie zmienne, a w wielu miejscach w dzień wystąpi przelotny deszcz. Na północy kraju możliwy jest nawet deszcz ze śniegiem. Noc będzie chłodna, a nawet mroźna. Temperatura minimalna od –3°C na północnym wschodzie do 2°C na południu. Temperatura maksymalna zaledwie od 7°C na północy do 11°C na południu. Wiatr będzie zwykle umiarkowany i porywisty, z kierunków północnych.

Z powodu dużego tempa zmian pola ciśnienia i mas powietrza w najbliższym tygodniu, możliwe są istotne zmiany w typie pogody w poszczególnych dniach, szczególnie po niedzieli. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco aktualizacji prognoz. - mówi dyżurny synoptyk IMGW.

Prognoza hydrologiczna dla rzeki Warty

Na Warcie prognozowane są głównie spadki i stabilizacja stanu wody. W zlewniach dopływów Warty również zaznaczą się przede wszystkim spadki i stabilizacja stanów wody, lokalnie wahania i wzrosty. Stany wody na Warcie i jej dopływach układać się będą w strefie wody średniej, lokalnie wysokiej i niskiej.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki